Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyen kalóriabevitel soknak...

Ilyen kalóriabevitel soknak számít?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy hónapban napi szinten a lehető legpontosabban számoltam a kalória bevitelemet, mert szeretnék pár kilótól megszabadulni. A múlt heti kalóriáim napi szinten így alakultak: hétfő-258,75; kedd-1323,75; szerda-592,37; csütörtök-612,6; péntek-860; szombat-1281; vasárnap-1439. Ahogy az látható, kissé ingadozó és a gyakran 1000kcalt megközelítő vagy éppen átlépő napokon szörnyen érzem magam, hogy milyen sokat ettem. Ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni, hogy ezt az ingadozást hogyan lehetne megszüntetni vagy, hogy ezek mennyire számítanak soknak.

18 éves vagyok, 159cm magas és 45,5-46kg körül.

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. aug. 3. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez konkrétan koplalás! Egyébként is, neked kb 53 kg körül lenne az ideális (48-58 közt.

Kb 43-47- ig még éppen egészséges kategória. 43 alatt már krónikusan sovány.

Hová akarsz fogyni?

2020. aug. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít soknak, sőt éhezteted magad, 1200 kcal alá még fogyókúrában sem mehetnél, de te már így is sovány vagy, semmi szükséged erre. Ha te ezt nem így látod, akkor kérj segítséget a szüleidtől, illetve pszichológustól!

Nem érzed magad fáradtnak, dekoncentráltnak, hullik -e a hajad, menstruálsz még?

2020. aug. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók, elsősorban is köszönöm a gyors válaszokat. Nem érzem magam soványnak, szimplán csak átlagosnak így egy kevés súlyveszteség nem hiszem, hogy ártana. Nincsenek nagy céljaim, nem vinném túlzásba egyenlőre a 44kg-t tartom szem előtt.

Nem vagyok sem fáradt sem pedig dekoncentrált a hajam sem hullik és a menstruációm is rendben van. Koplalásnak sem hívnám ezt az egészet, mert nem érzek éhségérzetet.

2020. aug. 3. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3: A koplalás nem az éhségérzeten múlik. Hanem azon, hozzájut-e a szervezeted a számára szükséges anyagokhoz, fehérjéhez, zsírhoz, szénhidrátokhoz, vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz, rostokhoz... stb.


A kóros soványság sem attól függ, mit látsz a tükörben. Hanem van-e rajtad annyi zsír, ami a szervezeted fenntartásához szükséges? Van-e annyi izom, amire a vázrendszerednek szüksége van?

2020. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jó vagy úgy ahogy ahogy vagy. Nem kell extra vékonynak lenned szerintem az taszító a fiúk nagyresze inkább kissé ducibb lanyt fogadnak el mint egy anorexiás lanyt. Ok vigyázz az alakodra de ne szivasd magad ezzel egy kicsit lazíts is lehet néha kajákkal bűnözni de mindent csak mértékkel és nem lesz baj de ha sportolsz is mellé akkor igazán ehetsz jóval többet is

A saját példámból kiindulva 17 éves fiú vagyok 183 centi magas Sportoló vagyok naponta 3-4 ezer kalória a bevitelem és nem mozdulok 60kilo felé

Ez a sport és a genetika együttese persze

2020. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!