Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Karamell színezék és tejérzéke...

Karamell színezék és tejérzékenység?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nemrég derült ki, tejfehérje érzékeny vagyok - nem laktóz - az utóbbi 2 hétben már elég jól voltam, nagyon ügyeltem a diétára. Tegnap azonban ment a hasam, de betudtam annak, hogy megjött a menstruációm és én olyankor nagyon görcsölök, előfordul..

Ma reggelre viszont még fura érzés van a hasamban, visszapörgettem magamban, mit ehettem.

És van egy gabonapelyhem, amin ugyan nincs konkrét tejszármazék megemlítve, semmi vastagbetűs, de látom a végén, hogy karamellel van színezve.. Lehet ez a ludas? Eddig ilyet sosem figyeltem sajnos, de már feltűnő volt, hogy tegnap délutánra kicsapott valami étel a számon.



2020. aug. 4. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia én úgy tudom kerülni kell!

Tejérzékenyeknek nem könnyű, mert olyanokat is kell ami nem biztos ki van emelve egy terméken, tudnod kell a listát miket kell nézni. A karamell egyértelműen tejszármazék, ahol a citopán is például a kenyerekben, mégsem emelik ki, de tejből állítják elő.. Virsliknél is hasonlóan szeretik ezeket elrejteni. Sőt legutóbb barátnőm még valami zsírban is talált. Ez sajna ilyen, de légy kitartó!

2020. aug. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
A karamell égetett cukor, semmi köze a tejhez.
2020. aug. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt például feketén fehéren ki van emelve a listában, mint tejszármazék.

2020. aug. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hm gondolom színezék formájában más az összetétel. Mindenesetre ha beírtam, én 2 oldalon találatot kaptam, ebből az egyik blogot egy dietetikus orvos írta.

Szerintem kerüld azt a gabonapelyhet tuti ami tuti, ha utána ütöttél ki, az is egy jel. De a hasmars amúgy még simán lehet a mensitől is, ha az elején tartasz sajnos tudom milyen érzés...

2020. aug. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na várjunk karamell színezék többféle is lehet, mert nem mindig tejből van előállítva én úgy tudom hogy azt kötelesek ebben az esetben kiemelni..?

De nem akarok okoskodni.

Kérdező én is biztos hogy a menzeszre gyanakodnék most, nagyon sokaknak megy tőle a hasa, én személy szerint olyankor még kellemetlen szagokat is eregetek :D kiütni meg bármi kitud néha random, de a szájnyálkahártya egy érzékeny dolog, még egy karcolás/elharapás is okoz rajta ilyet.De ahogy írták, azért ha gyanús kerüld azt el inkább.

2020. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Most tényleg az a pánik tárgya, hogy fosol mikor menstruálsz?:D

Elárulom neked szinte minden második nő szokott van aki véggig, megváltozik a bél perisztaltikája, megváltozik a bélflóra ami neked különösen betehet most, ha épp lábalsz ki ebből a dologból és áll fel az emésztésed. Semmi gáz nincsen nyugi

2020. aug. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Remélem igazatok van, barátnőm is a mensit mondta inkább hogy első pár nap neki is megy a görcstől (:
2020. aug. 4. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!