Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan érdemes egészségesen...

Hogyan érdemes egészségesen étkeznem, de életszerűen?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, most megyek egyetemre, elég sok gondom volt a testképemmel, nem azért mert kövérnek vagy rondának tartom magam, hanem mert úgy érzem szarul bánok magammal, sokat nassolok is, most 162cm és 53kg vagyok. A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne egészségesebben étkeznem (nem az ilyen gyümölcs, zöldség alapdolgokra gondolok), hanem inkább arra, hogy mit érdemesebb elkerülni? Mi az ami hízlal, puffaszt, eteti magát, de nem lehet vele jóllakni, pl. kenyér, tészta azok helyett miket lehetne enni? Mi az ami jó és rossz hatással van a testemre és a kedvemre? Valamint mi az az "egészséges nasi" amire le tudnám cserélni a chipset, csokit stb? Az életszerű alatt azt értem, hogy nem fogyokúrás diéta alapút keresek, hanem egy hosszútávú megoldást, ami viszonylag nem méregdrága és nem is olyan önkínzó. Most kezdek el magamra főzni, elég jól megy, de nem akarom a magyar konyha és a családom rossz étkezési szokásait (lásd zsírral zsír, sör, csak vöröshús, rengeteg olaj, cukor stb.) továbbvinni. Szeretek sportolni, sok vizet is iszom, de ez a rossz étkezés mellett nem sokat ér. Olyanok ajánlásait várom akik egészségesen étkeznek, minél hosszabb a lista, annál jobb! Ha van könyv vagy bármilyen ajánlásotok a témában azt is elfogadom, sajnos kevés "hiteles" és megbízható forrást találtam. Köszönöm a segítségetek!❤

2020. aug. 8. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Olaj helyett vaj vagy zsír, vagy semmi (hús saját zsírjában is megsül).

Cukrot mihez használsz? Én úhy kb. semmihez.

2020. aug. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 Olaj helyett elég és jobb a sima vaj is? Vagy pl. a kókuszzsír és vaj között van jelentősebb különbség? Egészségesebb? Drágább? Elsősorban az érdekelne mi "éri meg jobban"..

Cukor alatt üdítőkre, sütikre, energiaitalra stb. gondoltam.. cukor helyett lehet mézet vagy édesítőszert használni, de pl. egy sütit cukor nélkül, hogyan lehet elkészíteni vagy mik az alternatívák?

2020. aug. 8. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

En ezekre hivatkoznek, mivel tukrozi a (jelenlegi) tudomanyos allaspontot:

[link]

[link]


A kokuszolaj elegge megoszto ( [link] altalaban novenyi eredetu (oliva) olajat ajanlanak.

2020. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2: Sima vaj.

Hát drágább.

De ha megmarad belőle a serpenyőben, kenyérrel meg lehet enni.


"Cukor alatt üdítőkre, sütikre, energiaitalra stb. gondoltam.. cukor helyett lehet mézet vagy édesítőszert használni, de pl. egy sütit cukor nélkül, hogyan lehet elkészíteni vagy mik az alternatívák?"


Én édesítős üdítőket iszom és vizet, teát, kávét.

Csak édesítőt teszek otthon mindenbe.

Az se egészséges, de nekem jobban ízlik.

Energiaitalt életemben nem ittam még.


Sütit készen veszek, abban nyilván cukor van, de havonta 1-2 alkalommal veszek, vagy még annyit se.

Otthon nincsen cukor.

2020. aug. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell lemondani teljesen sem a kenyérről, sem a tésztáról, csak edd belőlük a megfelelő fajtát: barna/teljes kiőrlésű/durum készítmények egészségesebbek. Amit érdemes kerülni az a fehér liszt és a cukor túlzásbavitele (sőt, lehetőség szerint inkább kerüld teljesen), ha édességmániás vagy és mindenképp meg akarsz enni egy csokit, akkor inkább edzés után tedd, olyankor talán nem olyan vészes. Kerüld a gyorskajákat is. Alapvetően azt ajánlom, hogy nézz bele 1-2 női edzős étrendbe, oda nem szokás hülyeségeket belepakolni. Ami szimpi, azt építsd bele a hétköznapjaidba. Azért nem a férfi étrendet ajánlom, mert az az esetek többségében fehérjeközpontú ami nem ideális egy nő számára. Rengeteg cikk van ha rákeresel jó fehérjék/jó szénhidrátok/jó zsírok címmel, akkor biztosan világosabbá válik számodra is a téma. Mondhatnám, hogy nassolni gyömölcsök, zöldségek, olajos magvak, de nem akarlak áltatni, nem fogsz tökéletes helyettesítőt találni... aki a chips-csoki kombót megszokja, annak nehéz helyette egy darab uborkát enni :D az egészséges nasik közül szerintem a kesudió, pisztácia, zöldségek sajtszósszal a legfinomabbak. Remélem tudtam segíteni, sok sikert! :)
2020. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!