Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hizni szeretnek, de egeszseges...

Hizni szeretnek, de egeszseges modon, nem sok muanyagot osszeeve. Mit ajanlotok?

Figyelt kérdés

16 eves fiu vagyok, 178 cm magas es 56 kg

Julius kozepe ota elkezdtem jobban odafigyelni az etkezeseimre, szinte egyaltalan nem eszek olajos eteleket. Leggyakrabban zabkasat, zoldsegeket, tojast, hust, sajtot, kefirt es neha gyumolcsoket meg teljes kiorlesu kenyeret fogyasztok. Kb 3 kg-tol szerettem volna megszabadulni es mivel szamolom a kaloriakat, es edzek is mellette itthon napi gyakorisaggal, ezert ezt sikerult elerni e 3 het alatt. Lapos a hasam, de viszonylag izmos vagyok, ha befeszitek szinte latszodnak a kockaim, es erzem is oket. Egyebkent is ez volt a celom, meg hogy "arcbol fogyjak" es eroteljesebben latszodjon az allkapcsom vonala (sajnos eloszor mindig arcra hizok) ...

A tervem szerint most vissza kene hiznom kb. 4-5 kg-t, hogy elerjem a 60-at. De ezt nem chipsek, meg olajos etelek fogyasztasaval szeretnem, hisz ekkor nyilvan csak egeszsegtelen zsir jonne fel. Igyekeznek rengeteg feherjet, meg egeszseges szenhidratokat bevinni, igazabol annak is orulnek, ha szeptemberig hiznek legalabb 2-3 kg-t, mert igy baromi sovanynak latom magam.

Ha tovabb edzenek (lehetoleg tobbet, mondjuk napi 35-45 percet, a sajat sulyommal) es egeszseges kajakbol ennek tobbet, akkor "izombol hiznek", ugye? Nem szeretnek semmifele tokat, de attol tartok, hogy ha nekivagnek a tomegnovelesnek, akkor visszahiznek arcra, es a hasizomzatom kevesbe latszodna/erzodne.

A temahoz ertoek - ti mit ajanlotok? Konditerembe nem szeretnek jarni, es szivesebben edzenek csakis a sajat sulyommal.

Ne haragudjatok, ha valamilyen butasagot irtam, nem vagyok annyira otthon a temaban.



2020. aug. 9. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Tömegelés, de normálisan. Igen, ha jól csinálod, hízni is fogsz, nem csak izmosodni. Azt később le kell adni, ezért is lett volna egyszerűbb eleve azzal kezdeni. Ráadásul több izom több kalóriát kér, főleg ha mozgatják, tehát fogyni is könnyebb. Tömegeléssel nyugodtan lőj túl a célon majd, mert izmot is vesztesz valamennyit a fogyóval mindig. Ne csak evéssel fogyj, hanem intenzív aerob edzéssel, amihez lehet is igazítani egy étrendet.
2020. aug. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olajos magvak
2020. aug. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok kalória van az olajos magvakban,a kókuszban, vagy az avokádóban. Sajttal, hússal lehet még próbálkozni, de az egészségesebb köretekből kb lehetetlen annyit enni, hogy hízz tőle. Ezek amúgy elég olajos ételek, de én is ezeken híztam vissza elég hamar egy komolyabb betegség után. Mondjuk én szó szerint zsírt akartam magamra, mert 10 kg eltűnt rólam. Állítólag a banán meg a szőlőis nagyon hízlal még, mert tiszta cukor mindkettő.


Sajnos ha olyan alkat vagy, akkor csak ilyenekkel tudsz hízni. Persze még mindig egészségesebb az avokádó, mint a disznósajt, de én is olajos magokkal tartom a súlyom mióta kiderült rólam az IR, mert azt ehetek.

2020. aug. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyanazt kell csinálnod mint a fogyásnál, csak a kalóriakeretet kell növelni, és vele a mennyiségeket. Az olaj, és egyébként a zsírok sem kerülendőek, ha tömegelni akarsz, illetve érdemes lassan felszívódó szénhidrátokat választani, az egészségesebb. TK kenyér/tészta, árpa, barna rízs, bulgur stb.
2020. aug. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó tippeket kaptál, én is így próbálok most 3-4 kilót felszedni magamra. Szintén egy betegség - intolerancia + stressz - miatt fogytam le az amúgy is vékony alkatomból. Számold távobb a kalóriákat, csak most pár 100 kalória pluszban legyél. Én 400-al emeltem meg a bevitelem és mellé heti pár alkalommal erősítek (: Sok sikert
2020. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!