Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit lehet tenni, hogy az...

Mit lehet tenni, hogy az ember ne 2-3 óra eltelte után legyen éhes?

Figyelt kérdés

Nem anorexia miatt kérdezem.

Ha felkelek fél 7kor, akkor lehet, hogy 7re letudom a kaját, de mire beérek a munkahelyre(sétálni kell), már lehet éhes vagyok 8kor.

10kor ismét. Fél 12kor megint éhes vagyok. Hazaérek, akkor eszek egy normál ebédnek a felét-harmadát.

16kor mondjuk megint éhes vagyok. 18-19kor megint.


Más meg felkel 7kor vagy mikor, eszik egy melegszendvicset, aztán vígan elvan kaja nélkül 7 órán át.


Volt olyan, hogy otthon ettem kb 7kor, utána buszhoz séta, de miután odaértem munkahelyre, azután sétálni kellett. Megint éhség.


2020. aug. 22. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha többször eszel, sokkal egészségesebb, mint naponta 1 vagy 2 alkalommal. Kevesebbet egyél 1-1 alkalommal és akkor nem lesz gond.
2020. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Régen én is így voltam, mint te, ráadásul én ájulásra is hajlamos voltam, ha nem ettem pár óránként. A vércukrommal volt bajom. Nem lettem cukorbeteg, azt azért nem, de az ájulós hajlam kellemetlen volt.


Mióta úgy diétázók, hogy kerülöm a finomított cukrot / lisztet / olajat, azóta elég akár naponta kétszer nagyobbat ennem, és simán 6-8 óráig kibírom evés nélkül. Illetve ha el is kezdek éhes lenni, akkor sem érzem azt a ájulás érzetet, mint régen.

Pontosabban olyasmi diétát csinálok, mint a cukorbetegek, hogy csokiból is diabetikusat, ha édesítőszerből xilitet / maltitot / eritritet stb, szénhidrátból olyat, ami lassabban szívódik fel, pl. tönkölyliszt, barna rizs, köles, bulgur, stb. Finomított napraforgó olaj helyett meg általában kókuszolaj.


Macerás ugyan, de én nem bántam meg, sokat szenvedtem az ugráló vércukromtól, meg még egyéb rossz tüneteim is voltak, amik azóta elmúltak.

Na meg egyik nagymamám 2-es típusú cukorbetegségben halt meg, szóval emiatt sem bánom, hogy nem erősítek rá erre a lehetséges hajlamra.


Ha van még kérdésed, írjál nyugodtan. :)

2020. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ui: a súlyom nem változott a diétával, arra nem hatott ki.
2020. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én is úgy voltam mint te, illetve el is voltam hízva..


Ami nekem bevált (lehet neked nem fog), eszem reggelire teljes kiörlésű barnakenyeret sajttal / sonkával. Ez engem annyira eltelít, hogy ha nem kelek nagyon korán reggel, akkor kibírom 2 étkezéssel összesen.

2020. aug. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Normál testi működés során az ember kb. 3 óránként lesz éhes, felgyorsul a gyomor/bél rendszer működése is, ez mutatja, hogy mikor kell enni (napi 5-6 alkalommal).
2020. aug. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Semmi gond vele ha többször eszel, csak ha lehet próbáld egészségesebbé tenni azokat az étkezéseket és próbálj többször keveset
2020. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

A gond viszont az, hogy nem mindig van arra lehetőség, hogy az ember eszegessen 2-3 óránként. Lehet, hogy ki kell hagynia egy étkezést.

Pl. káposztás tészta, rizs+hús elég hamar éhséget okoz, de ha pl. 3 szelet (nem nagy) pizza kicsit tovább tart.

Más meg simán elvan 7 órán át kaja nélkül.

Nekem meg volt,hogy ettem szendvicset(kenyér+mustár+vaj+felvágott), de sétálás következett utána, 10kor ettem, 12kor már éreztem: éhes vagyok.

És nem mindig lehet az, hogy lehúzok liter vizeket...Mert az egyrészt fél óra és wc-re kell menni(ez se biztos,hogy lehetséges), másrészt ha ilyen okok miatt lehúzok napi 10 litert, az nem jó.

2020. aug. 22. 15:23
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát ilyen ez, sajnos. Van aki egész nap zabál és fogy tőle, van aki csak ránéz a kajára és hízik. A világ már csak igazságtalan.
2020. aug. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Valóban nem vagyok sovány. De tényleg néha frusztráló, hogy lehet, nekem valamikor (nagy ritkán) 2 óráig se elég a kaja, más meg lehet, eszik egy kicsi valamit és akkor azzal elvan.
2020. aug. 22. 15:32
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, kérdező, mert evés után megugrik az inzulinszinted. Egyél több növényi rostot, és kerüld a cukrokat, finomított szénhidrátokat. Mellesleg nem vagyok híve a 3 óránkénti evésnek, mert a gyomor, ha eszünk, leáll az addig emésztett kaja további emésztésével, és az új adagra koncentrál. Húsok esetében 5-6 óra is eltelik, mire maradéktalanul lezajlik az emésztés.
2020. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!