Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az anorexia mitől alakul ki?

Az anorexia mitől alakul ki?

Figyelt kérdés
Nem gúnyból de én cserélnék ilyen emberrel mert én meg túlsúlyos vagyok és ez borzalmas persze tudom egyik sem jó mindkettő rossz véglet

2020. aug. 26. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem vagyok diagnosztizált beteg elég gyakran előfordul, hogy nem eszem direkt (különösen mostanában). Először nagyon daginak éreztem magam. Aztán megbékéltem magammal és még kicsit tetszett is amait láttam, de utána anya kezdett el cseszegetni, és itt indultam el a "lejtőn".
2020. aug. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexia nem soványságot jelent, nem minden anorexiás sovány. Ez egy nagyon komoly betegség, sokszor depresszió és szorongás, kényszergondolatok kísérik. És egy anorexiás sosem fogja magát vékonynak látni, sosem lesz elégedett, cserébe elidegenedik a barátaitól, családtól, az örömtől. Ne akarj anorexiás lenni, egy kiegyensúlyozott étrend és sport sokkal jobb befektetés hosszútávon.
2020. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyám miatt alakult ki. A munkája hozzákapcsolódik a fogyáshoz, minden nap csak ezt hallottam.

Napi 500-1100 kalórián élek, rengeteg víz. Sokat mozgok, ha nem teszek, bűntudatom van. Megadott időszakokban ehetek. Bulimiás is vagyok, de ez az utóbbi időben szerencsére enyhült. Nagyon örülök neki, mert utálom. A hasamon is van pár vágásnyom, amit azért csináltam, hogy emlékeztessem magam, hogy mit szabad és mit nem.


Persze ez a családomnak nem tűnik fel, csak annyi, hogy nem eszem előttük.


Légyszi ne akarj ilyen lenni, ez egy mentális betegség. Mindjárt itt a szeptember, én is fel fogom keresni a gimiben a pszichológust.

2020. aug. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Társadalmi és pszihés tényezők plusz kell idegrendszeri fogékonyság is, ami hajlamosít és beléd van kódolva
2020. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Kontroll hiány, általában azoknál a gyerekeknél alakul ki, akiket túlszabályoznak. Szigorú teljesítményeket követelnek a szülők és a gyereknek vagy fiatal felnőttnek semmi felett nincs kontrollja, mert állandóan megmondják neki, hogy mit hogy kell. A gyerek folyamatosan megfelelésben van, és gyűlik benne a sok ki nem mondott feszültség a harag, amit maga ellen fordít és elkezdi saját magát kontrollálni, mert a saját teste felett neki van hatalma. Ez egy lázadás valaki vagy valami ellen. Csak sajnos átmegy önbüntetésbe. Azt csinálod magaddal, amit veled tettek. Ha nem figyelnek rád egy érzelmileg elérhetetlen családban, akkor ha beteggé teszed magad, akkor kapod meg azt a figyelmet, törődést, amire vágysz.
2020. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

A túlsúly, túlevés, kényszeres evés is evészavarnak számít. Csak más fajta, mint az anorexia. De ne hidd, hogy az anorexiával boldog lennél. Képzeld el, hogy ugyanolyan kövérnek látnád magad, mint most, csak épp nem ehetnél szinte semmit, folyamatosan éheznél, semmi energiád nem lenne, gyenge lennél, szédülnél, fáznál, elmaradna a menstruációd, tönkremenne az emésztésed, és ki tudja milyen egészségi problémáid lennének. De akkor sem látnád magad soványnak.

Próbálj más dolgokkal foglalkozni, amik örömet okoznak. Azért egyél, hogy élj, ne azért élj, hogy egyél.

2020. aug. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!