Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezzel akkor elméletileg...

Ezzel akkor elméletileg erősödnöm kellene? Van itt aki ért a tömegnöveléshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A többséggel ellentétben én hízókúrán vagyok. Pontosabban erősödni szeretnék. Sajnos alkatomnál fogva vékony vagyok, de volt egy nagyon stresszes időszakom, amiben megcsappantam.. Mindenki a mozgást (tömegnővelést) hajtogatta nekem, hogyha máshogy nehezen szedek fel, azt próbáljam meg.


Szoktam számolni a kalóriákat, a stresszes időszakban hetekig nyomtam azt, hogy kb. 1300 kcal vagy az alatt ettem.. És a kalkulátorok szerint nekem az alapszükségletem 1600 körül mozog, így nem csoda, hogy fogytam. Szóval most belőttem célnak az 1900 kalóriát és emellé tanácsolták, hogy heti 3x40 perc kezdetben saját testsúlyos erőnléti edzést csináljak a kardiót kerülöm!


Ugye ezzel nem égetek el annyi kalóriát, hogy mínuszban legyek? Elég mellé az 1900-2000 kalória?



2020. aug. 30. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Ugyan nem vagyok egy nagy hozzáértő, hobbi szinten sportolgatok, de szerintem ha nem kardiózol, akkor elég kell legyen. A legnagyobb lényeg, hogy az alap alá ne menj! Te esetedben 1600 alá ne menj sose, ez egy határvonal amin ha lejjebb lépsz, fogysz. Kezdetnek szerintem jó vagy így, hogy 2000 körülit tartod. A zsírégetés elméletileg 40 perc aktív mozgás után indul be, ezért elég lesz a 40 perc mozgás, de akár a fél óra is, ha tömegnövelni akarsz. (: de ez az én véleményem, csak légy kitírtó mert itt az a legfontosabb, nem egyből fog jönni a változás, lassú folyamat, de mikor már látod a változást nem hagyod abba. Hajrá!

2020. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kellenének az adataid, nem magasság, súly, hogy válaszolni lehessen, illetve hogy mennyit fogytál.
2020. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 beírtam több kalkulátortba és az alapján 1600kcal az alapszükségletem.

De leírhatom, csak szeretném elkerülni a rosszalló kommenteket ha lehet..

20 éves lány vagyok, alacsony, 158 cm vagyok és jelenleg 40 kg. 42-43 szoktam lenni és ha hiszi valaki, ha nem, de magasságomhoz és csontozatomhoz mérten normális alakom volt vele, sőt, nagyon hól éreztem vele magam. De 45 lenne a célom. Genetikailag vékony vagyok, szüleim is ilyenek voltak.

2020. aug. 30. 19:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Adatok nélkül nem lehet megmondani, ha az alapszükségleted 1600 kcal, akkor kb plusz 500 kell ahhoz, hogy a súlyod emelkedjen, amit sportolsz, azt meg még pluszban kellene bevinni.

Ugyanis az alapszükséglet az, amikor nem csinálsz semmit és szinten marad a súlyod. Ha sportolsz, akkor annyival megnö a kalóriaigényed, ha azt a kalóriát pluszban elfogyasztod, akkor a sport miatt ugyan erösödsz, de még mindig csak a súlyodat tartod.

Ha nehezebb is akarsz lenni, akkor még "fölösleges" kalóriára is szükséged van.

MAgyarul, naponta kellene 1600 kcal, meg a sporttal elhasznált kalória meg még 500 a tömegnövekedéshez - ez 2100 meg a sport.

2020. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sok velem egy magasságú barátnőm van, véleményem szerint nekik teéjesen jó, arányos alakjuk van és kb 45-46 kilósak, nekem is az volna az ideális szerintem.

A legeslegjobb persze izomból 50 kg körül lenne, de egyelőre nem lövök túl messzire :D

2020. aug. 30. 19:52
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm!!
2020. aug. 30. 19:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

négyes jókat írt!

annyival egészíteném ki, hogy nem muszáj egyből 500-al növelned.

az edzéssel elhasznált kalória, plusz 300 se rossz már. Próbáld ki először 2000-rel. Tudom ez eleinte baromi soknak hangozhat neked, de "rejts el" plusz kalóriákat ami mennyiségbe nem sok, de kalóriában igen pl majonéz,méz, mogyoróvaj..

Ha nem edzel +300/500, edzős napokon + az edzéssel égetett.


amúgy sose szégyelld leírni az adatokat, tudom vannak paraszt emberek, de mindenki olyan, amilyen. mindenki elkezdi valahol, keress rá pár nagy fitnessesre hogy kezdte.. mindent bele!

2020. aug. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bhaurora1 ***** válasza:
50%

Érdekes! Én anno 156cm-el voltam 48kg max s azt mondták az okosak, h alultáplált vagyok, még a közép suliba táborba is elkuldtek, h hizzak stb...

Ha izmot pakolsz magadra, ami nagyon sok idő s kitartás akkor a súly nem számít, hisz nem csak hús és csont leszek :-) Hajrá

2020. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bhaurora1 ***** válasza:
73%

Bőr s csont akart lenni :-) ám most átlag 54kg vagyok s izmos tudtam maradni.

Nézd meg az igazi sportolok vékonyak és izmosak, szálkás és erős felepitesuek azaz nem a badybuilding szekrény típusúak, Ők más kategóriák.

Ők erősek de nem láttam futó, bicajos, s egyéb dinamikus mozgásút köztük.

Ellenben a streetwork out, stb... skacok saját erejük által lettek vékony, formás szálkás izmosak, bőven elég ha azt te is eléred.

2020. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát igen nyolcas, ugye nagyon sok függ a testfelépítéstől, mivel én alkatilag vagyok vékony, sokan azt mondják így "eloszlik" rajtam és nem tűnök vele gebének az a szerencse. Én nagyon könnyen szálkásodom ebből kifolyólag, csak nehezen építkezem.. ektomorf alkat vagyok. Edző barátnőm meg ezért irigyel, hogy ha én edzem jó szálkás leszek ő meg nem az.


Egyébként tegnap sikerült 1900 kalória, igyekszem. Most arra törekszem, hogy a főétkezések legyenek meg kb 500 kalóriásak és elég lenne mellé 2x 200 kcal nasi. Úgy vagyok vele előbb inkább ez menjen tutira, aztán az edzés. Meg azt tanácsolták ne akarjam görcsösen, mert ez nem 1-2 hét mint a fogyósoknak a fogyás és ha rástresszelek nem fog menni.

2020. aug. 31. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!