Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez nem anorexia, ugye?

Ez nem anorexia, ugye?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hete elhatároztam, hogy fogyni szeretnék és fogok is. (167cm és 53kg voltam ekkor) kb napi 500-600 kalóriát fogyasztok. Ha 600-nál többet eszem; elkap a būntudat.

Ha meg kérdezik nem -e vagyok éhes, akkor simán rávágom, hogy nemrég ettem és tele vagyok.

Ma gyros volt ebédre. A káposztát (abból sem mindet), salátát, paradicsomot megettem belōle. Meg egy pár szem csirke húst. A tésztáját és a benne levō maradék csirkét, szószt, káposztát pedig elcsomagoltam és eldugtam a táskámba. Majd mikor elküldtek boltba; útközben kidobtam.

Az iskolába vitt ételt mindig oda adom valakinek, vagy éppen kukába landol az is.

Egyik nap sandwitchet vittem és jóreggelt kekszet. A sandwichet lepasszoltam, a jóreggelt kekszel úgy voltam, hogy egy db csak nem árt meg. Lassan elkeztem enni aztán pár rágás után rohantam a suli mosdójába kiköpni a wc-be. Egyszerūen elkapott volna a rossz érzés ha olyan szemetet megettem volna (pedig csak 53kcal egy db)

Másnak szívesen megcsinálom a kaját, de én abból egy falatot sem eszek. Ha megkérdezik, hogy "nem eszel velünk?" vagy éppen "te nem eszel?" olykor' aztmondom, hogy már kaja készítés közbe én is ettem.

Napi 2-3x mérem magam (most vagyok 49,6kg)

Mind ezek elōtt imádtam az édességet és csokoládét de most már rá nézni sem bírnék. Egyszerūen bele gondolok mennyi kalóriát tartalmaznak, mennyire egészségtelenek és nem utolsó sorban mennyire hízlalnak, inkább nagyívbe kerülöm.


Bocsi, kicsit hosszúra sikeredett.


Mindenesetre gondolom ez aféle "drasztikus" fogyókúra. És nincs más komoly benne. Ugye ettōl nem léphetek át anorexiába?


Köszönöm elōre a választ/válaszokat!


16/L


2020. szept. 4. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már sajna benne is vagy :(
2020. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha napi 2-3x mered magadat, annak ellenere hogy kifejezetten sovany vagy mar most is es kifejezetten keveset eszel, surgosen kerj segitseget mielott nagyobb baj lesz.


De igen, anorexia. De igen, baj van. De igen, tul sovany vagy. De nem, hiaba latod a tukorben kovernek magadat, nem vagy az. De igen, segitsegre szorulsz.

2020. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
az. sajnos
2020. szept. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

pár árulkodó mondat


Másnak szívesen megcsinálom a kaját, de én abból egy falatot sem eszek.


többet eszem; elkap a būntudat.


rohantam a suli mosdójába kiköpni a wc-be.

2020. szept. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
ÉS 53 kg.-osan mégis hova akartál ogyni mikor még híznod is kellett volna 5kg-t?
2020. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Anorexiás vagy, keress fel egy pszichológust! De gyorsan, mielőtt nem késő!
2020. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
igen. és mielőtt átcsap bulimiába.
2020. szept. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal kérj segítséget a szüleidtől, mert ha 2 hét alatt eljutottál erre a szintre, akkor nagyon rossz vége lesz egy kórházi ágyon. Egyelőre rendben van a súlyod, bár vékony vagy, de amit csinálsz, azzal az egész életedet megnyomorítod az elkövetkező felnőtt éveket is beleértve.
2020. szept. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Keressetek egy szakembert. A súlyod teljesen normális. Tini vagy változol, egyatalan nem kell fogynod. A bűntudat a kajadugdosás tipikus. Az anorexiának súlyos következményei lehetnek, nem jutsz elég vitaminhoz, táplálékhoz, hullik a hajad a körmöd repedni fog és a bőröd is csúnyul majd. Ez gáz lesz bekerülhetsz a kórházba, f*** ám ha egy csövön keresztül etetik az embert. Tönkre teszed az egesz fiatalkorodat ha nem változtatsz! Forduljatok szakemberhez!!!
2020. szept. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
de
2020. szept. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!