Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás vagyok?

Anorexiás vagyok?

Figyelt kérdés
173 cm vagyok és 62 kg. Tudom hogy ez normálisnak tűnik de én kövérnek gondolom. Már fogytam 5 kg de szeretnék még mert nagyon kövérnek látom magam. A testzsír százalékom 17%. Kb naponta 800-1100 kcal között vagyok mert nekem azok a lányok tetszenek akik olyan vékonyak mint például romee strijid. Legutóbb a szülinapomon sokat ettem és már ott tartottam hogy meghánytatom magam csak nehogy hízzak. El is kezdtem, de nem fejeztem be mert eszembe jutott hogy ezzel valami rosszat indítanék el. Nem hinném hogy ez anorexia xsak a családban mondták hogy már nagyon vékony vagyok és hogy mit eszek mert délnek nehogy az legyek. De ez nem az ugye?

2020. aug. 27. 09:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Hát de, ez nagyon is az. Legalábbis a kezdete. Érdemes szakemberhez fordulni.
2020. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem vagy olyan vékony. De kövér sem vagy. Neked kell objektíven állnod saját magadhoz mert a környezeted ítélete nem a valóság. Én 167 vagyok és 58 kiló. Engem sem fúj el a szél de a pufók családom mégis vékonynak mond meg etetne. Még véletlenül se hánytasd meg magad mert valóban elinfít egy lavinát. Próbálj inkább életmódot váltani. Elhagyni a cukrot meg csökkenteni a zsírfogyasztást csak addig enni amíg éhes vagy inkább többször kisebb adagokat és a finomított szénhidrátok helyett lassabban felszívódókat választani. Ha így teszel akkor ehetsz barmikor ha éhes vagy nem fogsz meghízni és mellé a tesmozgás is fontos. Keress valamit amit szívesen csinálsz ne legyen szenvedés a sport. Séta, futás, bicikli, úszás bármi. :) Nekem ez segített meg sajnos egy betegség ami kapcsán lefogytam 50kgra viszonylag gyorsan ami nagyon ijesztő volt ráadásul így kellett műtétre mennem. Azóta nem akarok olyan vékony lenni mert tudom ha beteg lesz az ember leesnek a kilók gyorsan és ha nincs tartalék akkor nagy a baj.
2020. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15%
En is pont ennyi vagyok, ez nem anorexia, sot, vekonynak szamit.
2020. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Határeset, ha kérdést írtál ki róla, akkor valószínű, hogy te problémának gondolod.

Az anorexia a kontroll hiány miatt alakulhat ki vagy ha nem figyelnek rád. Beteggé teszed saját magad, hogy figyelmet, szeretetet kapj. Önkínzás egyik formája, magad ellen fordított düh. Azt kell megkeresni, hogy kire haragszol a családodban. Mert így magadat bünteted helyette.

2020. aug. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat jöhetnek még! A napi 800-1100 kcal egészségesen eszem, próbálok napi 50 g fehérjét enni kevés zsírt és nem nagyon eszek fehér lisztből készült élelmiszereket. Egyébként a 17% az kevés sok vagy megfelelő?
2020. aug. 27. 09:32
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Ne számolgass kalóriát azt javaslom. Semmi szükség nincsen rá és pont ez az ami nem jó irányt vesz mert egesz nap az eveseddel és számolgatással vagy elfoglalva. Merj enni! Ez a legfontosabb. Nem kell szamolgatni a szervezetedre figyelj mit kíván mennyit. Jelezni fog ha éhes vagy és akkor is ha jól laktál. Ennyi.
2020. aug. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Azért a 800-1100 kcal mar erősen dietanak számít.:D Egy felnőtt embernek ennél több kell. Szerintem.
2020. aug. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%
Próbálj meg visszaemlékezni, mikor kezdődött nálad ez a probléma. Mi történt, hogy ezzel kezdtél foglalkozni?
2020. aug. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Ez anorexia. Attól, hogy még nem vagy kórosan sovány, a gondolkodásodban meg a diétátban már megvan.
2020. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De hiába eszek 900 kcalt már nem fogyok.
2020. aug. 27. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!