Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mi számomra az...

Szerintetek mi számomra az egészséges testsúly?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam megelégedve sem az alkatommal, sem az alakommal, így van ez most is. Fogyás ellenére... na és akkor ehhez jön még hozzá az egészségem kétséges állapota (pl a hormonhaztartasom biztosan fel van borulva)


174 cm magas vagyok, 16 éves és lány


-1) Mi lenne számomra az egészséges testsúly ehhez a magassághoz? Ha esetleg kevesebb vagyok muszáj híznom?:/

- 2) Mi az a testsúly ami mellett az átlagosnál vékonyabb lehetek?

- 3) Diák vagyok, tehát az iskola mellett kicsi a fizikai aktivitasom. Mennyi energiára lehet szüksége a szervezetemnek?



2020. szept. 19. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
174 cm-hez elvileg 74 kiló az ideális.
2020. szept. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

A BMI kalkulátor szerint az ideális testsúly ehhez a magassághoz 65,7 kg, az egészséges tartomány alsó határa 56 kg.

Szerintem 60 kilóval már elég vékony lehetsz, de még nem túl sovány. Sokan vannak már fiatalon is elhízva, úgyhogy véleményem szerint ez már az átlagnál vékonyabb.

Ha 56 kilónál kevesebb vagy, akkor már az egészséged veszélyben van, és nem sok izom lehet rajtad. Ebben a korban nagyon fontos a megfelelő táplálkozás - mindig fontos, de most még fejlődik a szervezeted, és ha most nem táplálod megfelelően, az kihathat az egész későbbi életedre, pl. a gyerekvállalásra is. Úgyhogy igen, szerintem mindenképpen "híznod" kellene, ha nem éred el az alsó határt. A hízás itt azt jelenti, hogy a testsúlyodnak többnek kellene lennie, amibe beleszámít az izmok és minden egyéb súlya is, nem csak a testzsír.

Azt nem tudom megmondani, hány kalóriára lenne szükséged, mivel eleve nem tudom a testsúlyodat, és a kalkulátorok is csak becsülni tudják a felhasználást. De legjobb, ha felmész a kalóriabázisra vagy más ilyesmi oldalra, az kiszámítja neked a súlytartáshoz szükséges kalóriamennyiséget.

Ha jobban szeretnél kinézni, a kicsi fizikai aktivitást növeld meg egy kis edzéssel, és egyél rendesen, sok egészséges ételt.

2020. szept. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
64-74 kg a jó kb.
2020. szept. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ideális súlyod 63 kg. A normál, egészséges testsúly alsó határa 56 kg. Az alá ne menj! 56-63 kg között lehetsz vékony és egészséges is egyben.

Az energia szükségleted ha keveset mozogsz 1900 kcal körül van. Elég magas vagy, azért viszonylag sok. Ha többet mozogsz, nyugodtan ehetsz 2200 kcalt, akkor sem fogsz hízni.

Ha kb. 65 kiló alatt is kövérnek érzed magad, az testképzavar lehet, és szükséged lehet egy jó pszichológus segítségére.

2020. szept. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!