Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan teszed elvisehetővé a...

Hogyan teszed elvisehetővé a zöldtea ízét?

Figyelt kérdés
Vettem 500g zöld tea port, de egyszerűen undi az íze. A bolti zöldtea is undi lipton ice tea stb, de ez a por kis mennyiségben is gyomorforgató.
2020. okt. 3. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Lehúzom egészben, hogy ne is nagyon legyen időm gondolkodni, hogy milyen rossz az íze. Nem tudom elhinni, hogy valaki tényleg az íze miatt szokta inni, én nem bírom. :D Próbáltam már rakni bele édesítőt, meg ilyesmit, de attól csak rosszabb lett.
2020. okt. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én bármilyen teát meg tudok inni cukor+citrom kombóval. Meleg limonádé mellékízzel.
2020. okt. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Akkor sz.art vettel, a legfinomabb a zold tea.
2020. okt. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira finom, de nem is azért isszuk. Meg lehet szokni amúgy. Én már nem érzem rossz ízűnek.
2020. okt. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az Oolong teát, az valahol a zöld és a fekete tea között van ízben.
2020. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én a kávét hidegvízbe áztatott zacc+cukor üvegben összeráz már fel sem tűnik hogy kaparja a torkom. De a zöldteát nem tudom tarkóra csapni.
2020. okt. 3. 21:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Kóstold meg a Loyd, vagy a Herbária lime ízesítésű zöld teát, mézzel szerintem finom, esetleg még kevés zöld citrommal.
2020. okt. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szeretem az ízét hidegen-melegen is, de a coldbrew mindig kevésbé keserű mert a tanin csak hőre oldódik ki.

Hidegvízbe rakod a teafüvet 8 vagy 12 órára (attól függ milyen, mennyi teafüvet), ha nyár van dobd be nyugodtan hűtőbe. Ha kész akkor ízesítsd be, tegyél hozza nyugodtan epret vagy más gyümölcsöt, esetleg mentát, és kész.

Ha ezt sem bírod akkor próbáld meg a jázmin vagy más zöldtea keverékeket, bár én szívesen iszom ízesítés nélkül is rengeteg jéggel.

Ha te nem a sencha hanem a matcha teáról beszélsz akkor vásárlás előtt érdemes nézni róla 1-2 videót és megtanulni lattenak megcsinálni mert ezt egy kicsit nehezebb jól megcsinálni mint a sima teát. Ennek az íze teljesen más mert más eljárassal termesztik a teát és más részéből van, tehát jóval magasabb a tanin és a koffein tartalma. Matcha teát sajnos még nem volt alkalmam venni a magas ára miatt, de ha nem szereted a keserű ízt vagy nem fogod szeretni, vagy csak tejjel latténak tudod meginni.

Ja és kávézóból (costa starbucks stb.) ne vegyél mert 6* annyiért semmi köze nem lesz a matchához.

2020. okt. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja és fontos: ne tegyél ki fényre 1 teát sem mert hamar romlik a minőségük (szóval ne áttetsző befőttes üvegben tárold).
2020. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!