Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha az emésztés 24-48 óráig...

Ha az emésztés 24-48 óráig tart, miért tudom kiüríteni a reggelim 10-12 óra után?

Figyelt kérdés

Ha 8-kor reggelire szezámmagos süteményt eszek,

Este 7-8 órakor már ki is tudom ürítenem magamból az emésztetlen szezámmagokat. Ez normális? Mert azt olvastam hogy minimum 24 óra szükséges hogy a szervezet meg tudja emészteni a megevett ételt. Lehetséges hogy gyors az anyagcserém?


24/f


2020. okt. 8. 01:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A szezámmagot nem tudod megemészteni, átszalad rajtad.
2020. okt. 8. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de más étellel is így vagyok. Azt kérdeztem hogy hogy tudok minden megevett ételt megemészteni kevesebb mint 12 óra alatt miközben 24 óra lenne az optimálisabb.
2020. okt. 8. 01:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg inkább arra gondolsz, hogy többször jársz wc-re. Sokat eszel, az emésztés húsok esetében is csak 5-6 óra, a bélben viszont attól is függ, hogy mennyi salakanyag van, egész egyszerűen kidolgozza a perisztartika, ha túltöltés van.
2020. okt. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nem jó, lehet valami gond az emésztéseddel, ami miatt félig megemésztve távozik belőled az étel. Én sosem látom viszont a megevett szezámmagokat, sőt még a kukoricát sem.
2020. okt. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
35%
pont hogy neked van normális emésztésed kérdező. az hogy 10 óra múlva kiürül a megevett étel, az nagyon rendben van. ha egészségesen élnének az emberek ez lenne mindenkinél. gyümölcs, zöldség, magok, semminek nincs helye az embernek egy naptól tovább. de ugye a jó nyugati életmódot folytatjuk, esszük a kész ételeket, a húsokat jó zsírosan, feldolgozott cukrokat stb és csodálkoznak hogy ott rothad valakiben 48 órát? mert hiába ettük már meg, a beleink nem tartják fagyasztva mint a frizsider, bizony rohad sokaknál 2-3 napig.
2020. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!