Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan változtassak?

Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Úgy erzem sohasem fogok tetszeni magamnak. A karanten alatt sok idő volt amit az edzésre és a helyes táplálkozasra tudtam fordítani. Az önbizalmam a helyén volt mondjatni.

Visszajöttem az iskolába. Albérletben lakok. Nagyon elhagytam magam. Nincs időm főzni es nagyon egészségtelenül étkezek. Edzeni sem tudok mert se helyem, sem időm nincs rá. Edzőteremre meg nincs pénzem.

Hogyan valtoztassak? Hogyan egyek egészségesebben?

Rengeteg stressz er mostanában és sokat nassolok emiatt. Valamiért ez megnyugtat. De utana jön a bűntudat és képes az egesz napomat elrontani.. mit csinaljak? Az önbizalmam nagyon alacsony lett..


2020. okt. 9. 11:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Híztam is az utóbbi időben emiatt.
2020. okt. 9. 11:06
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél vitaminokat, mézet, gyümölcsöt, zöldséget, nasi helyett 70-80% étcsokit javaslok.


Egy főzelék össszedobása kb 30 perc. Egy fokhagymáshús max 1 óra. Főtt tojás is 10-15 perc, a tojásrántotta meg még kevesebb. Hétvégén lehet nagyobb adagokat készíteni.

Tehát miért nincs időd főzni?


Gondolom azon a helyen, ahol élsz, vannak egészségesebb gyorséttermek is. Néha kajálj ott.


Nincs helyed edzeni? Hát, ahhoz, hogy guggolásokat, felüléseket, helyben futást, ugrálást csinálj, ahhoz elég egy kis hely is. A rendes futást meg el tudod hétvégén intézni a szabadban.


Minden fejben dől el. Akarsz valamit? Akkor tegyél meg érte mindent!

2020. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, én is albérletben laktam egyetem alatt. A lakótársammal este együtt főztünk. Általában mirelit zöldségkeveréket főztem, hozzá főtt tojást vagy virslit, vagy volt, hogy halkonzervet ettem pirítóssal. Ezek voltak a gyors kaják, de néha bonyolultabbakat is csináltunk, ha volt időnk, pl. rakott ételeket. A suliban volt menza, általában ott ebédeltünk, többféle ételből lehetett választani. Voltak viszonylag egészségesek is.

Egy időben jártunk az egyetemen szervezett csoportos edzésre, de amikor nem, akkor is rengeteget gyalogoltunk. Mindenhova gyalog jártam, mert a helyi buszbérlet drága volt :) Ha siettem, akkor futottam :)

A lényeg, hogy ne hagyd el magad. Amiket írtál, azok nagyrészt kifogások. Szedd össze magad és tervezd meg, mikor mit eszel. Egy kis nasi is belefér, ha összességében egészségesen táplálkozol és egy kicsit mozogsz is. De még jobb, ha valami egészséges nasit veszel, pl. olajos magvakat, aszalt vagy friss gyümölcsöt, reszelt répa-alma is nagyon finom, egyszerű és vitamindús.

2020. okt. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csirkemellet nem tart sokáig meggrillezni, ha nem vagy végtelenül finnyás, egész sokáig ehető. Önmagával sűrített főzelékek, párolt vagy nyers zöldségek, levesek... Stb. Én zöldségeket meg abonettet szoktam nassolni egy kis sonkával, vagy "üres" salátát egy kis almaecettel. Mostanában a koktélparadicsomra szoktam rá, mint nasi. De nekem mindig pár perc megcsinálni valamit, ha a hús kész van. Ma csirkés hamburgert csináltam reggelire zsírzsegény sajttal ráolvasztva, rengeteg zöldséggel, 10 perc alatt megvolt, pedig még a bucit is külön megpirítottam és 400 kcal. Jókat eszek, konkrétan a kedvenceimet, így nem nehéz megállni. Tortillás dolgok is pillanatok alatt elkészülnek, ha csak át kell melegíteni a húst hozzá. A zöldségek nagy részét is össze lehet vágni előre. Heti 2*1 órával letudom az ilyen nagyobb főzéseket, pedig 2 személyre csinálom. Csak rá kell szánnod magad, ne add fel :)
2020. okt. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!