Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténérzékeny vagyok. Szerint...

Gluténérzékeny vagyok. Szerintetetek így lehetne fogyasztani (ritkán) glutént tartalmazó ételeket?

Figyelt kérdés

Létezik glutén bontó enzim, ami elvileg teljes mértékben le tudja bontani a glutént, de nem merik vállalni a felelősséget az igazolt cölikáiásokért.

[link]

Ha mondjuk beveszek a tablettából kettőt, fogyaszthatok egy minimális glutént?

Igazából már többször volt olyan, hogy fogyasztottam véletlenül glutént és semmi tünetem nem lett.

Egyszer egy pizzériában gluténmentes pizzát rendeltem és mikor kihozták, véletlenül összekeverték a barátom gluténos pizzájával. Elkezdtem enni, igazából azon kívül, hogy meglepően jónak éreztem, nem vettem észre semmit. Nemsokkal később rohant a pincér szólni, hogy összecserélte a pizzákat, de már addigra egy fél szeletet megettem. Szerencsére semmi bajom nem lett tőle.



2020. okt. 14. 15:28
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ a gluténérzékenység típusától is. Ha nem-cöliákiás gluténérzékenységed van, akkor a belek átmeneti gyulladásán kívül szinte szövődménymentesen fogyaszthatsz glutént. A glutént lebontó enzim viszont nem ad lehetőséget glutén tartalmú ételek fogyasztására, inkább a gluténmentes diéta támogatására van, hisz majdnem mindenhol érintkezhetünk gluténnal, önhibánkon kívül is. Ezek a termékek csak a nagyon minimális mértékű prolamin/gliadin fehérjemolekulák lebontásában segítenek.
2021. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!