Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ki hogy vette észre hogy...

Ki hogy vette észre hogy gluténérzékeny? Mik voltak a tünetek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 19. 06:29
 1/5 anonim válasza:
100%
Rendszeres hasmenés, puffadás
2020. júl. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem barátnőm az, nálam most gyanú van valamilyen érzékenységre.

Neki nagyon ment a hasa, gyakori híg széklet. Hasfájása volt, de neki bőrtünetei is lettek emellé.

2020. júl. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pár napja voltam teszten, szóval még nem jött meg az eredmény, de már így is szinte biztos vagyok benne. A vérvizsgálaton minden értékem jó, kettőt kivéve: vérszegénység és nagyon alacsony D vitamin szint. Mindkettő gluténérzékenység jele. Plusz minden nap híg, zsíros székletem volt, tegnap már nem ettem glutént és konkrétan ma már egyből visszaállt egészségesre a székletem! Amilyen kb az utóbbi 2 évben soha nem volt :D További tünetek, hogy indokolatlanul vékony vagyok, hiába eszek sokat, ez ugye a felszívódási zavartól lehet, az arcomon rendszeresen jönnek elő pattanások, pedig már nem vagyok tini...nekem ezek a tüneteim vannak.
2020. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 remélem kiderül neked, hogy mi a ludas!

Én a második válaszoló voltam, nemrég jött meg az IgG intolerancia tesztem eredménye, nagyon hasonló tüneteim voltam/vannak még néha, mint hármasnak.

Mondjuk én világéletemben vékony voltam, de fogytam az utóbbi 1 évben, amit nem tudtam visszaszedni sokáig csak ez volt mint "tünet". Meg talán hogy fáradékonyabb voltam, de nálam nem volt vérszegénység.

Ez a lágy széklet dolog nálam 2 hónapja kezdődött, dokim széttárta a karját, hogy hát ez nem hasmenés, nem hiszi fertőzés ezért küldött tesztre.


Tejfehérjére lettem pozitív, tojásra pedig enyhén pozitív és 2 hónappal ezelőtt még semmi szignifikánsabb tünetem nem volt. Szóval így derült égből villámcsapás. Még nem tudom meddig kell elhagynom. Bármilyen érzékenység/allergia okoz fogyást egyébként, mert 1, nem emészted azt meg 2, hogy felborítja a bélflórát. Nekem most hetekig probiotikumozás megy, több hét is lehet mire kiürül és néha hibázhat az ember hogy véletlenül beeszik származékot, na akkor nekem napokig rossz utána megint..

2020. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vashiány, székrekedés, alhasi görcs.
2020. aug. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!