Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt olyan aki felépült...

Van itt olyan aki felépült anorexiabol?

Figyelt kérdés
Ha igen,hogy sikerult elfogadnod hogy tobbet mutat a mérleg? Hogy jottel ra hogy tenyleg hiznod kell mert ez igy nem oke? Járok pszichologushoz is,de nem erzem hogy segiteni. A szüleim elott tettetem hogy tenyleg akarok hizni de igazabol meg nem fogadtam el hogy muszaj lenne. 165cm/42kg

2020. okt. 28. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó pszichológus kéne, aki segít a lelki hátterét felkutatni, megoldani. Sajnos nekem se volt jó pszichológusom.

Úgy gyógyultam ki, hogy szerelmes lettem, és már nem érdekelt semmi más. Valamint elkezdett alulműködni a pajzsmirigyem, ami miatt többet híztam vissza, mint amennyit leadtam. Viszont utána helyreállt, sikerült lefogynom a normál testsúly alsó határára, és ez nagyjából elfogadható számomra. Valószínűleg így könnyebben, hogy felülről közelítettem meg.

Segíthet, ha megtalálod, mi az, amit szívből szeretsz csinálni. Akár majd hivatásosan, akár csak hobbiszinten. Ha van életcélod. Lehet ez családalapítás, utazások, sportsiker, vagy bármi, ami miatt igazán érzed, hogy érdemes élni, és egészségesnek lenni. Akkor kompromisszumot lehet kötni, egy vékony, de egészséges testalkattal.

2020. okt. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6%

Nagyon véznának is nézel ki, van bármilyen anorexiával járó testi elváltozásod (pl elmaradó menstruáció)? Mert én is nagyjából olyan magas vagyok mint te és 45 kiló voltam tavaly, egyáltalán nem éreztem magam anorexiásnak, szerintem nem is néztem ki annak és makk egészséges vagyok.

Biztos van problémád? Nem csak vékony alkat vagy?


Ha diagnosztizálták a betegséget nálad esetleg pszichológusok tudnak segíteni vagy olyanok akiknek sikerült túlesnie a betegségen, tippekkel és saját élményekkel.


Mindenesetre jó egészséget kívánok neked!

2020. okt. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem csak vekony alkat vagyok. Menstruaciom március ota nincs, nagyon hullik a hajam, folyamatosan fazok. Felek elmenni egy etterembe közösen bárkivel. Napi 7-800 kaloriakat ettem-mostmar 1300 korul eszem ami tudom hogy meg mindig keves...lassan kezdem en is felfogni hogy hiznom kell de valahogy megse akarom ugy igazán...
2020. okt. 30. 23:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor első körben tényleg egy jó pszichológust ajánlanék, másrészt pedig gondolkozz azon hogy miért jó,és miért szeretsz élni. Hogyha nem kezdesz el rendesen enni és normális súlyba kerülni egyre kevesebb dolgot tudsz átélni és romlik az életminőséged. Fogd fel úgy hogy az éves az a szükséges "rossz" ahhoz hogy utána boldog életed legyen. De mindenképp konzultálj szakemberrel.


(2. voltam)

2020. okt. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!