Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A viz az egészségesebb vagy a...

A viz az egészségesebb vagy a kávé?

Figyelt kérdés
Észrevettem magamon hogy mióta napi 2 kávét megiszok, estére nagyon bepörgök és mikor alvásra kerül a sor bepánikolok. Amikor próbálok aludni a nyelvem mindig hátra akar csúszni. Viszont ha nem iszok kávét, akkor ilyen nem szokott előfordulni. Lehet csak beképzelem, de szerintem a kávé van rám ilyen hatással. Mit tehetnék ellene? Igazából csak az ize miatt ittam.
2020. nov. 14. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Kisfiam, a koffein nevű dologról hallottál már?
2020. nov. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan a viz az egeszsegesebb. Egyebkent a koffeinnel sincsen baj, amig mertekkel fogyasztod, es inkabb kavet igyal, mint mondjuk energiaitalt.

Amugy a kave miatt porogsz fel, igyal csak egyet, vagy csak par naponta egyet, ha szereted az izet, de a ketto nyilvanvaloan sok. Ezt a nyelves dolgot nem nagyon ertem, erre szerintem csak raparazol, ne aggodj, alvas kozben nem tudod lenyelni vagy ilyesmi, nem fogsz megfulladni tole, ha esetleg ettol felsz. Epilepszianal vagy mas izomgorcsos betegseg eseten fordulhat csak elo, de ez megint mas, nincs koze a kavehoz.

2020. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lány vagyok képzeld. Igen hallottam már, de én inkább magas pulzusos vagyok és nem vérnyomásos.
2020. nov. 14. 17:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Túltoltad a koffeint. A pörgés és a pánikszerű érzés is amiatt van, rám is ilyen hatással szokott lenni. Leállsz vele és 6-12 órán belül oké leszel megint.


Vizet, ízesítetlen teát igyál.

2020. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen - ha az íze hiányzik, ott a koffeinmentes. A koffeintartalma töredéke a rendesnek.
2020. nov. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

Lehet inkább végleg lemondok róla, és megpróbálok át állni a vízre. De egyébként mindig ilyen 3 az 1-ben ittam. Remélem ha nem iszok többet, nem jelentkeznek ezek a tünetek mert ilyenkor tényleg halál félelmem van.

2020. nov. 14. 17:39
 7/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem kérdés,hogy a víz az egészégesebb.
2020. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg ha birod is a kavet, jegyezd meg, a koffein annyira vizhajto, amugy az alkohol is, hogy ezek nem szamitanak folyadekbevitelnek.
2020. nov. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Energiaital esetleg nem csúszik be a kávé mellé?
2020. nov. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!