Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha keveset iszok akkor is árt?

Ha keveset iszok akkor is árt?

Figyelt kérdés
22/L Nemrég kiderult hogy (valoszinuleg a tulsulyom miatt,de azert alkoholt is szoktam fogyasztani idonkent) májmegnagyobbodasom van,meg nem sulyos megteku de hat nem orulok neki. Most atalltam egeszseges etrendre,fogytam is 10 kilot(meg 15ot kene kb.) es ez ido alatt ami kb masfel honap volt,alkoholt sem fogyasztottam. Viszont az lenne a kerdesem,hogyha mondjuk masfel-2havonta iszok par poharral egy alkalommal akkor az visszarontja e a helyzetet vagy az azert meg elmegy? Elore is koszonom ha valakinek lenne tanacsa,vagy esetleg tapasztalata!:)

2020. nov. 17. 14:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Máriatövismagolajat igyál kúraszerűen,jó a májnak.


Sajnos a konkrét kérdésedre nem tudok válaszolni.

2020. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát nem öl meg olyan gyorsan az biztos, de az alkohol önmagában ártalmas (immunrendszerre, fehérjékre, májra, gyomorra, nyelőcsőre, vastag- és vékonybélre).

Amúgy attól függ milyet iszol, mert egy-két pohár alacsony alkoholtartalmú sör havonta még nem kellene, hogy visszarontsa a helyzetet. Én a töményebb italokat kerülném a helyedben.

Amúgy ha fogyózol, akkor lehet azidőre még rakd félre, mert az alkohol hízlal és lassíthatja a haladásod, de persze tedd ami belátásod szerint a legjobb.

Amúgy meg egészségügyi esetben az a biztos, ha a dokiddal beszélsz erről, ő tudja mi milyen komoly a te esetedben, és nagyon valószínű, hogy igaza is van.

2020. nov. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!