Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon keveset szoktam inni,...

Nagyon keveset szoktam inni, és ritkán vagyok szomjas, ha meg nem vagyok szomjas és úgy mondják hogy igyak nem megy. Egy idő után lehet betegségem ha nagyon keveset iszok?

Figyelt kérdés

2014. dec. 9. 13:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

alapesetben a szomjúság már egyfajta "vészjelzés". Énis, ha nem figyelek magamra, simán elvagyok egész nap a reggeli teámmal és kávémmal.

De oda figyelek, és leerőltetek 2 liter vizet. Igen, lehet betegséget, nem csoda, hogy azt mondják, hogy ennyit meg annyit meg kellene inni, nem csak nyáron. Olvasgass róla

2014. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm... igen tudom hogy kell meg többször van az hogy eldöntöm hogy na most sokat fogok inni és folyamatosan de az is megáll fél liternél, mert a víztől hányingerem van.. Egyszerűen nem tudom lenyelni.. és soha nem vagyok szomjas...
2014. dec. 9. 13:25
 3/12 anonim válasza:
egyél sós dolgokat attól hidd el szomjas leszel
2014. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően attól, hogy nem iszol ha nem vagy szomjas, nem lesz semmilyen betegséged.


Sok helyen írják, hogy ennyi meg annyi vizet meg kell inni, de én nem hiszek ebben...minden ember más, nem lehet egy kabátot ráhúzni mindenkire. Én se tudok sokat inni.


Sok más helyen nem áll rendelkezésre elegendő ivóvíz ahhoz, hogy passióból iszogassanak az emberek. Ha igaz lenne, hogy x liter vizet meg kell inni egy nap, akkor sok helyen már nem is élnének emberek.

2014. dec. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát igen viszont ha úgy vesszük a testünk 70%-a víz...szóval biztos fontos.. Egyébként ha attól függően innék hogy mikor vagyok szomjas, akkor naponta 1 pohár víz elég lenne..
2014. dec. 9. 15:45
 6/12 anonim ***** válasza:

Persze, fontosnak fontos. Az étel is fontos, meg a levegő is.


De ugye ha igény felett eszünk, az sem vezet sokszor jóhoz. Sőt, adott esetben rosszat tesz, mert elhíznak az emberek. Levegőt is csak akkor veszek, mikor kell. Nem lihegek direkt.


Egyébként minden a minőségen múlik. Inkább a minőség okoz gondot, nem a mennyiség.


Tehát ha egészségesen táplálkozol, sokat vagy a jó levegőn, mozogsz és tiszta vizet, meg cukrozatlan teákat iszol, akkor nyugodt lehetsz, hogy a szervezeted nagyjából ésszerűen fogja jelezni, hogy miből mennyire van szüksége és nem kell direkt számolgatnod, hogy mennyit ittál (meg ettél).


Sokan számolnak be pl. arról hogy életmódváltás követően megszűnt a farkas étvágyuk, kevesebb alvással is beérik, mert nem fáradékonyak stb stb.


Ha a szervezet nincs megtévesztve műkajákkal, sok felesleges szénhidráttal, cukros üdítőkkel, felborult életritmussal, pl éjszakázások és nem szenved ásványi anyag és vitaminhiányban, akkor jól működik és objektíven képes észlelni a "környezetét". Tehát nagyjából jól fogja jelezni, mikor mire van szüksége és jó eséllyel literes vízivászat nélkül is egészséges maradsz.


Ha nincs semmi panaszod attól, hogy keveset iszol, mint fejfájás, száj és szemszárazság, akkor nem érdemes görcsölni rajta, hogy nem iszol előírás szerint.


Sok más fontos dolog van, amire inkább érdemes figyelni, ha egészségesen akarsz élni, ez a vízfogyasztás inkább csak részletkérdés. Kicsit túl van misztifikálva.


Vizet kell inni, de nem kell állandóan erőltetni. Esetleg időnként érdemes pár napig többet inni, kúraszerűen, de ha nem érzed jól magad, ha sokat iszol, akkor nem kell állandóan nyomatni, csak mert mások szerint az a normális.


Én nem érzem jól magam napi két liter víztől, 10 percenként pisilek, nem esik jól az ivás, szóval az egész tök kellemetlen. Nem vagyok hajlandó hosszú távon direkt magamra erőltetni.


Természetesen teszek az egészségemért, minden más módon. De nem vagyunk egyformák.

2014. dec. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszönöm, de az az igazság, hogy a fejem minimum 1 héten 2x fáj és akkor egész napos... A számat nem győzöm kenegetni szőlőzsírral, és már olyan 3 napja nem tudom hogy miért fáj a szemem meg olyan, mintha állandóan a szemembe fújna a szél... De azt gondoltam hogy most van ilyen időszak majd elmúlik... de... lehet hogy ezért van?
2014. dec. 9. 18:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja, hát ezt nem írtad a kérdésedben! Azt hittem amúgy semmi panaszod nincs, csak kérdezed.


Akkor igen, igyál többet!

2014. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam, mert nem tudtam hogy ettől van... De köszönöm majd egyre többet iszok és akkor hozzászoktatom magam:)
2014. dec. 10. 14:10
 10/12 anonim ***** válasza:
tessék, ezt láttam: [link]
2014. dec. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!