Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 24 órás böjt hatásos fogyókúra?

24 órás böjt hatásos fogyókúra?

Figyelt kérdés

Ha 24 óráig semmit nem eszek csak vizez iszom folyamatosan, majd minden 24 óra után eszem egy tányér normális kaját akkor az eredményes súlyvesztéshez vezethet?

Most csak arra vagyok kíváncsi, hogy valakinek van e már tapasztalata, vagy van e olyan, aki ért hozzá. Most légyszi ne a mellékhatásaival jöjjetek, csak atra vagyok kíváncsi, hogy ezzel a módszerrel és napi szintű hosszú sétával ez sikerülhet e.



2020. dec. 4. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

jó, de én tudok egy még jobbat


ami sokkal könnyebb, gyorsabb és hatékonyabb


ha levágod a lábad akkor gyakorlatilag azonnal megszabadulhatsz akár 10 kilótól is

2020. dec. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
Nem, mert a szervezeted még inkább raktározni fog
2020. dec. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

egy átlagos felnőtt férfi egy nap alatt 2000, egy átlagos nő 1500 kalóriát éget el.


Vagyis ha egy napig nem eszel akkor ennyit fogsz fogyni. 1kg zsír durván 7000 kalória, tehát nagyjából 20-25dkg fogyást eredményez. Persze ha sok vizet iszol akkor lehet, hogy nem látod mivel az meg átmenetileg megnöveli a súlyod amíg benned kotyog, de mivel 0 kalória van benne ezért valóban elveszítesz kb 20dkg-ot a tömegedből.


Amit aztán másnap természetesen visszazabálsz... böjttel nem lehet lefogyni max ha hetekig csinálod, viszont akkor nem tudod ellátni a napi teendőid, plusz egészségtelen is.

2020. dec. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Ez koplalas. Fogyni nyilvan fogynal tole, de egyreszt nem birnad, mert felkelni se lenne energiad, nem hogy munka/ suli utan meg sportolni, masreszt ha meg fogysz is 2-3-4 kilot, a duplaja fog visszajonni, amint elkezdesz enni. Es nyilvan elkezdenel enni, mert ez egy tarthatatlan “dieta”.
2020. dec. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Eleinte lehet, hogy működne, addig, amíg a szervezeted raktározó üzemmódba nem áll át. na azután már attól is hízni fogsz, amitől korábban nem.

A fogyókúrának vannak ésszerűbb módjai, érdemes lenne egy olyat keresned, ami nem indít be egy jojó-effektust.

2020. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdező úgy érti, hogy minden nap 1x eszik (nem úgy, hogy tart egyszer egy 24 órás böjtöt).


Én ezt már évek óta csinálom, bár nem fogyás céljából, egyszerűen csak jobban szeretek egyszerre enni sokat, mint gyakran keveset. A tapasztalatom annyi, hogy simán tartom vele a súlyomat, nem fáradok ki hamarabb (sportolok is mellette), nem vagyok többször éhes, mint korábban.


Hogy fogyni fogsz-e, az attól függ, hány kcal az a napi 1 étkezés. Ha valamivel kevesebb, mint amennyit felhasználsz, akkor igen, ha ugyanannyi vagy több, akár még hízhatsz is. Ha úgy gondolod, hogy mondjuk napi 5 étkezésből 4-et simán elhagysz és 1/5-ét eszed annak, amit alapból, az úgy már nagyon erős koplalás és nem egészséges.

2020. dec. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az időszakos böjt, ha több hónapig kitartóan csinálod hatásos lehet az egészséges súlyvesztéshez.
2021. jan. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!