Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Erről mi a véleményetek?...

Erről mi a véleményetek? Hatásos? Valaki esetleg próbálta már?

Figyelt kérdés
[link]

2017. márc. 5. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Időszakos böjtölés a neve, de nem egy csoda. Attól még ugyanúgy a kalóriaegyensúlyodon múlik a fogyás. Simán lehet így hízni is, ha annyit eszel. Ha ugyanannyit eszel 8 órában mint előtte 12-ben, akkor ugyanaz lesz az eredmény. Elvileg hormonálisan vannak kedvező hatásai, gyakorlatban én semmit nem tapasztaltam tőle, azon kívül, hogy az elején rohadt éhes voltam délig, amikor az első kajám volt. :)
2017. márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kipróbálom,aztán majd kiderül :D
2017. márc. 5. 17:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, sokszor olvastam már ilyen cikkeket (illetve egy fokkal okosabbakat, de a lényeg hasonló volt). Nem értem őket. Elég sok éve így eszem és ma is hájas vagyok.

Nekem úgy napi max. 1-2 órás evési ablak kell ahhoz, hogy ha jó az étrendem (minimális ch, a legesleglaktatóbb ételek) s elég a mozgás, akkor esetleg lassan fogyjak... 8, sőt 5 órában sincs deficitem, ha el akarom verni az éhem...

Szóval ha te az a fajta vagy, akinek sok étel kell egyszerre s 8 óra alatt lazán megéhezik többször s a kalóriafelhasználásod nem nagy, akkor nem tuti, hogy eredményt hoz.

Kalóriadeficit nyilván kell.


Ja és a cikk nyilván elég buta, csak mert időszakosan böjtölsz, nyilván nem nő az izomtömeged...

Ahhoz edzeni kell rendesen, plusz ha nem vagy kezdő, akkor többletben kell enned, míg a fogyáshoz deficitben, a kettő ki szokta zárni egymást.


Időszakos böjtben tömegelhetsz, szálkásíthatsz és súlyt is tarthatsz, ez a kalóriabevitelen múlik.

Sokan vagyunk, akik simán tudunk akár tömegelni napi egyetlen étkezéssel is, mert nekünk nem gond bevinni többezer kcalt egyszerre.

De van, aki időszakos böjtben csak koplalni tud, mert kicsi neki a 8 óra. Ez egyéni.

2017. márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!