Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet egészségesen étkezni...

Lehet egészségesen étkezni 10ezer Ft-ból?

Figyelt kérdés

Sajnos, csak ennyim van ételre 1 hónapban, esetleg 15ezer.

Ennyi pénzből lehet egészségesen étkezni? Ha igen hogyan, esetleg étrend?

Nem fogyni szeretnék, csak egészségessebben élni.


2021. jan. 1. 21:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
79%
333 Ft-ból kijön kb 10 deka csirkemell, és 15 deka uborka. És ennyi. Ez 24 órára. Ez egészséges, de kb. 200 kilókalória. Az nagyon kevés egy napra. Kellene 2000 kcal.
2021. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
77%

11.-nek.


Csirke + ubi. Ennyi? Egész napra? Tejtermék? Gyümi/zöld? Köret? Kenyérféle?

2021. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
90%

Ha napi 1X, meleget ebédelsz egy 500 forintos kínai menüt, az is 15.000. És azt ne mondja senki, hogy suli és/vagy meló mellett ez elég!


Amúgy miért csak ennyi a pénzed?

2021. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Amúgy igen, diák vagyok, apummal élek, aki lerokkant és nem tud dolgozni, 40ezer Ft-ot kap nyugdíjként.

Nagymamánk kifizeti nekünk a villanyt, vizet, stb.

Így 15ezer az enyém ételre, 15ezer apukámé.

A maradék 10ezer sulira, higiéniai termékekre elmegy.

Egyébként nem halunk éhen, virslit szoktunk enni, párizsit, kenyeret, túrós tészta, zacskós levest, csirkemellet, egyikőnk sem vékony, sem kövér.

Én 160 cm vagyok és 50-52 kg.

Apum 175 cm körül van és ő 70kg-körül van.

2021. jan. 1. 22:07
 15/29 anonim ***** válasza:
33%
Nyáron, ősszel gombát,szamócát, málnát,csipkbogyót,somot,kökényt lehet szedni az erdőben. Csanállevélből főzelek, gyermekláncfűből saláta készíthető. A gombát, csipkebogyót csanalat lehet szárítani télire.
2021. jan. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Az előbbit csak kiegészítő dologként írtam, természetesen.
2021. jan. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
54%
Diákmeló, kajáldában?
2021. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
29%

14.-re.


Ugye tudod, hogy ennek nem lesz jó vége? Mennyi van még a suliból? Kolesz nem lenne jobb neked? Vagy váltani olyan sulira, ahol van szállás és kaja, pl.: sereg, rendőrség?

2021. jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Közgazdásznak tanulok, jelenleg első éves, így még 2 évem van a diák melóig.
2021. jan. 1. 22:49
 20/29 anonim ***** válasza:
90%

A diakmelo itt nem azt jelenti,hanem amit egyetem mellett csinalsz. Enis dolgozom. Barki talalhat munkat ha ilyen rossz korulmenyeitek vannak. En drukkolok neked. Esetleg kerj segítséget baratoktol, nem e tudnak munkat adni, esetleg valami jo munkat a kornyeken.

Egyebkent nem rosszbol irom de ha egyetemista vagy es ilyen helyzetben vagy, ne zacskos levesen eljetek. Ezelott pont jott a pelda. Sparban vasaroltam 1 kilo brokkolit kb 300-400 forintert amibol 3 napig jol laktunk (4 szemelyre de 4 no szóval nem eszunk sokat) . Ellenben a zacskos leves 2 szemelyre volt 650 forint (talan fel liter (se)?) ami szerintem brutalis. Nyilvam jobb ize van mert tele van minden sz.rral,de az enyem is finom lett. Es tessek mar is egészségesebb hiszen Te magad csinalod, tudod mit raksz bele. (brokkolikremlevesrol van szó. Igazabol viz+fűszerek+brokkoli+ha ugy van egy kis tejszin es ennyi).

2021. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!