Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék egészségesebben...

Szeretnék egészségesebben étkezni, de anya nem segít! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

1 éve volt rajtam sok felesleg , mikor bekerültem a gimibe sok stressz ért , mely következtében sokat ettem, egészségtelenül, és kb 10 kg-ot szedtem fel , 160 cm és kb 60 kg voltam. Emellett heti 2x jártam röpire a suliban de az 0 mozgás volt... Az volt a baj hogy idegességemben ettem , a menzán nem adtak elég kaját meg még nem szerettem meg , ezért a büfében vettem valami szirszar zacskóslevest vagy péksütit , ha hazaértem mindig ebédeltem másodjára , meg édességet ettem , ha este értem haza akkor is kb. vacsiebédem volt.. Szóval szörnyű volt és undorodtam magamtól, és természetes , hogy nem hittem el senkinek , hogy jól nézek ki..

Amint nyári szünet lett elkezdtem edzeni , augusztusban pedig csatlakoztam egy kézilabda csapathoz , így augusztusban szinte minden nap rengeteget mozogtam , meg is lett az eredménye , mert kb 2 kg-ot fogytam csak abban a hónapban .

Nyáron összesen fogytam 4 kg-ot , de az étkezésem még mindig nem volt az igazi , és erre rátett egy lapáttal , hogy pár osztálytársam nagyon csúnyán megalázott októberben egy kiránduláson , mert "kövér" voltam. Ez volt a nagy löket , hogy változtassak. Emellett rengeteget olvastam utánna , hogy mit szabad és mit nem . Decemberben sajnos látásproblémák miatt abba kellett hagynom a kézit , azóta majdnem minden nap elmegyek futni, nagyon sokat , emellett itthon csinálok még saját testsúlyos edzéseket is , pilates , crossfit , cardiozok is szóval nagyon benne vagyok. A sportnak és a tudatos táplálkozásnak köszönhetően nagyon sok zsírt adtam le és izmot szedtem fel , főleg a lábamra, szóval most tartok -8 kg-nál , de még a hasamon és a derekamon szeretnék formálni , még messze a cél.

Ennyit az előzményekről. :D

Szóval az étkezésem olyan , hogy hétfő reggelire szoktam enni egy sor csokit , mindig valamilyen gyümölccsel, vízzel készített zabkásába rakok . Ha van akkor pénteken reggelire belvita kekszet eszek csak , ritkán eszek mostanában fagyit , mert nyáron nagyon kívánom , de ennyit szoktam bűnözni( kinek mi számít annak). Sok zöldség és gyümi, nyilván.Ritkán eszek kenyeret, akkor is max tk,rozsosat, magvasat. Általában abonettet , ripropszot eszek. Nem eszek búzaműzlit , csak zabpehelyből készültet és sima kukoricapelyhet. Ja igen péksütit sohasohasoha!!

Igyekszem kerülni a hozzáadott cukros dolgokat pl gyümölcsjoghurt , estére nem eszem ch-t , vagy egyáltalán nem vacsizom. Na, és itt jön a képbe anyukám .

Őt nem zavarja , hogy mit eszik, vacsorára simán megeszik 2-3 szelet kenyeret , vagy megeszi ami maradt ebédről tészta , rántotthús stb. Szeret nagy vastagtésztájú pizzát sütni ... vacsorára... és ekkor mindig megkapom , hogy miért koplalok meg elege van a "diétámból" . Amúgy meg fogyni szeretne , de nem hogy egészségesen étkezne áhh.. BioTech USA-s zsírégető tablettákat szed.. Szerintetek? Jó nem foglalkozom vele , zabálja magát degeszre.. A baj az ebédnél van. Ugyanis anyukám szerintem túlkomplikálja a kajákat, pl uborkasalátába tesz cukrot, fejessalátára is tesz cukrot , spenótba csak úgy kanalazza a cukrot , mert szerinte ezeknek édesnek kell lenniük és "mert így finom". -.-" Rántotthús, mindig rántotthús van , "mert az finom" , pedig mennyivel egyszerűbb lenne max bepácolni és kisütni natúrszeletnek, és még ő nyávog hogy nincs ideje főzni...A legjobban az zavar , hogy főz valami jó egészségtelent és a felét meg kidobja... Ugyanez van a kenyérrel, kb naponta vesz egy fél kilót mert a húgoméknak csak a friss jó , és a fele megy a kukába..

Ilyenkor arra gondolok hogy de kár hogy abból a sok-sok kidobott ételre költött pénzt miért nem költöttük valami jobbra, mondjuk kókuszoljara , vagy többféle zöldségre , gyümölcsre.

Egyébként anyumnak semmi oka sincs engem koplalással gyanusítani , mert rendesen , rendszeresen étkezem , igaz hogy teljesen elszakadtam az 1 évvel ezelőtti életmódomtól , de nagyon jól tettem , és semmi bajom! Sőt, mikor influenza volt , csak én nem voltam beteg ,kb egyszer 2 napra voltam megfázva , mert bécsben késő este már nagyon hideg volt.

Örülnék ha támogatna , mert soha de soha nem akarok úgy kinézni és érezni magam , mint 1 éve..

17/L


2018. jún. 25. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Tehát gaykorlatilag koplalsz

- egy reggeli müzli meg "sok" :D gyümölcs NEM mennyiság

- este nem eszel

- ebéd? gondolom megint nulla, vagy három szál saláta meg fél rántott hús


Étkezési zavarod van, mellesleg rohadtul ne kritizáld anyudat.

Ha nem tetszik, főzz magadnak!


És ha nekem ilyet benyögnél, hogy "nyávog, amiért..." - ott szüntetném be a főzést neked.

2018. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves első.

Szövegértési problémákon nem tudok segíteni.

Szóval ma hétfő van szóval bűnözős , kiszámoltam a kcal, szóval 24g zabpehely 93 , 1 banán 105 , 5 kocka tibicsoki 137 , 1/3 belvita softy csokidarabos keksz 61 kcal, összesen 395 kcal volt a reggeli, szerintem nem koplalós.

A gyümölcsöt nem CSAK reggelire értettem, pl étkezések között stb. , kb 2-3 fajta gyümölcsöt eszem egy nap.

Ebédkor se koplalok. :D Levest mindig szívesen eszek , a köret is jöhet , természetesen nincs választásom , hogy mit egyek ha anya főz , egyszerűen csak zavar , hogy cukrozza a zöldségeket vagy a főzeléket..

Biztos neked nem ellenséges a rántotthús , vagy pizza vacsorára , de ha azt mondom ez normális , akkor meg azzal fogtok támadni , hogy nem kéne ilyeneket enni mert rohadtul egészségtelen. Most akkor döntsük el...

Már látom a válaszokat hogy mértékkel, igen . De amit leírtam az reális , ha nem rántotthús van 2 naponta akkor valami más rántva, vagy tészta.

2018. jún. 25. 10:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Hajajj... Részvétem, engem arra tanítottak, hogy nem pazarlunk és nem is dobok ki ételt soha, csak ha (évi párszor) egy egészen kevéske megromlik. Nyilván úgy kell szervezni, hogy jó legyen s ne tömjük be magunkba feleslegesen vagy nem élvezettel. Remélem, ha majd saját életed lesz, te is jobban szervezed ezeket s jó, hogy odafigyelsz az ételeidre is (bár az abonett nekem elég borzalmasan hangzik).


A családod táplálkozásával nem tudsz mit tenni, sajna.


Viszont téged határozottan nehéz megakadályozni a fogyásban, ha elszánt vagy. Zavaróak a nem igaz beszólások, de ez van, mindig kapni fogsz beszólásokat valakitől, hacsak nem mozogsz nagyon rendes körökben vagy nem leszel kb. remete, mint én (van családom, de roppant toleráns).


Nem tudom, tudsz-e magadnak készíteni valamit vagy égszakadás, földindulás lesz, ha nem eszed meg, amit kapsz. Mert beszólás, az még egy dolog, zavaró, de az egészséged, alakod fontosabb.

Én cukros saláta helyett fognék egy natúr nyers zöldséget, rántott hús helyett pedig sütnék rántottát (húst is lehet, ha odaengednek hozzá, amikor készül. ezt nem próbáltad? hogy te is főzöl vagy alkalmanként csak te, persze olyat, amit mindenki megeszik).

A spenótot nem szeretem, de cukorral iszonyatos lehet. Az egy sós étel, nem? A sóskába "kell" cukor, mert az nagyon savanyú anélkül. Na mindegy, láttam én már cukros lecsót is...



Nekem személy szerint az esti pizzával semmi bajom (főleg, ha más eszi, de nekem is lazán beleférhet, akár szálkásításkor is, csak ahhoz a nap folyamán kicsit óvatosnak kell lenni). Te sem tűnsz elég toleránsnak. Kenyérrel, pizzával is lehet fogyni, csak van, akinek nehéz. A napszak sem számít különösebben, csak a kalóriaegyenleg (az egészséget nézve pedig sok más is, de adott embernek lehet ideális az, hogy sok szénhidrátot eszik vacsorára).

2018. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez az étkezés, amit leírtál elég távol áll az egészségestől.


Egészségesnek mondható egy diéta, ami sok zöld levelesen, zöldségen, gyümölcsön alapul, tartalmaz jelentős adagban gabonákat, hüvelyeseket, és némi olajos magvat. Ezek azok az élelmiszerek, amiket naponta kéne fogyasztani.

Mellőzi vagy erősen korlátozza a hús, tojás, tejtermékek fogyasztását és lehetőleg nem tartalmaz ipari, feldolgozott élelmiszereket, készételeket, csak friss alapanyagokat.


Nem a csoki, abonett, "ripszopsz" és egyéb ipari szirszarok, keksz, stb.

2018. jún. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én meglátásom, amit te is beláthatsz: nem anyukád főztje miatt híztál anno 10 kilót (amitől még nem voltál roppant kövér (BMI 23,4, normál kategória), hanem azért, mert összeettél minden cukros-ízfokozós vackot, amit a büfében találtál, ahelyett, hogy megetted volna a menzás kaját (tudom, sokszor az sem a legegészségesebb, de még mindig ezerszer jobb), ezenkívül fejlődő szervezetnek kell(ene) a sok tápanyag, amiből nálad leginkább csak a kalória meg a brutál sok szénhidrát volt meg.

A mostani táplálkozásod jobb egy fokkal, meg többet is mozogsz, így lefogytál, talán jobban is, mint kéne.

Anyukád főztje nem olyan rémes, hiszen ő csak a szokásos hagyományos ételeket főzi a családnak, gondolom, mindenki ezeket szereti rajtad kívül. Nagymamám és anyukám is tett/tesz cukrot egyes zöldséges ételekbe, amit már én sem tartok jónak, de ők még ezt tanulták, és van egy hasznos oldala: a finnyás gyerekek, mint amilyen én is voltam, megették a főzelékeket meg a rémes ízű fejessalátát, sóskát, és vitaminokhoz jutottak...

A rántott hús pedig egy nagyon jó étel, még köret se nagyon kell hozzá, max. egy kis zöldség.

És a lényeg: nem híztak el, mamám 89 évig élt jó egészségben, aktívan, hasonlóképpen a legtöbb felmenőmhöz. Lehet, hogy jók voltak a génjeik, vagy talán az számított, hogy nem volt sose 2 percük unatkozni, és nem ismerték a bolti készételeket, porleveseket, csokikat, müzliket, kukoricapelyhet, silány pékárukat. Még a tésztát is maguk gyúrták, a zöldség-gyümölcs-tojás-csirkehús frissen jött a saját házuk tájáról.

Szóval, anyukád legalább FŐZ, az ételekhez használ ZÖLDSÉGEKET, ami ma már sok családban nem, vagy ritkán jellemző. Erre lehet alapozni.

Amúgy részben tényleg igazad van, kevesebb (vagy semennyi) kenyér és cukor sokat segítene anyukádnak, ha fogyni szeretne.

Te viszont lehetnél kicsit toleránsabb vele szemben. Próbálj kedvesen hatni rá, hogy ne használjon (annyi) cukrot, vagy segíts neki salátát, főzeléket készíteni és magadnak tegyél félre egy adagot, mielőtt megcukrozná. Kérd meg, hogy neked ne panírozza be a húst, hanem süsse meg simán a többi mellett. És egyél bátran, vacsorát is. Fiatal vagy, sokat edzel, kell a tápanyag. Fogynod úgysem kell már, csak max. alakulnod.

2018. jún. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Uristen hat engem meg ez a sok hulye hozzaszolas idegesitett fel:D kerdezo, sajnalom, hogy a csaladodbol csak neked van normalis hozzaallasod az etkezeshez, ez a rantasos-cukros mania rengeteg mai magyar csaladnal elofordul:( pedig azt hinne az ember, hogy ennel mar elorebb vagyunk. Persze nem azt mondom, hogy egyaltalan soha semmi ilyet ne egyunk, de borzaszto, hogy az az alaptendencia, hogy a csirket csak liszttel es fel liter olajban sutve lehet enni. Nekem szerencsem van ilyen szempontbol, alapvetoen egeszsegesen eszunk es anyukam mindent rantas nelkul, edesitoszerrel, minel kevesebb olajjal keszit, en most fogyni szeretnek, ugyhogy ettol fuggetlenul neha par ebedet kihagyok(pl a tesztasakat), akkor vagy o csinal nekem valami kevesebb kaloriasat vagy en magamnak. Neked is azt javasolnam, hogy probald megkerni, hogy hagyjon neked alapanyagot, ha mar o nem akarja egeszsegesen etkeztetni a csaladot, esetleg vehetsz is magadnak ha van ugy penzed. Az ilyen-olyan ripszropszok persze nem a legjobbak, de hat ki volt ott mogotted, hogy segitsen a megfelelo etrend kialakitasaban? Legyel magadra nagyon buszke, hogy ilyen hatraltato tenyezok mellett is sikerult a fogyas, en ehhez biztosan nem lettem volna eleg eros! Csak igy tovabb, ne add fel, es ha majd sajat haztartasod lesz, akkor azt tartasz otthon, amit szeretnel, addig probalj ebbol a szempontbol “tulelni”:)
2018. jún. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!