Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szülők, sok gyerek hízott/hízo...

Szülők, sok gyerek hízott/hízott meg az elmúlt évben a korlátozások miatt?

Figyelt kérdés

A kisfiam 11 éves és elég sokat hízott tavaly. Kb 12 kilót. Én ezen önmagában annyira nem vagyok kétségbe esve, mert ha beindulnak újra a dolgok akkor biztos lemegy róla majd a felesleg. Inkább azon izgultam már ősszel is, és izgulok kicsit még most is, hogy szekálni fogják. Viszont ma átjött hozzá két barátja játszani és meglepve néztem hogy mind a két fiú hízott. Az egyik elég nagy pocakot növesztett.

Ekkor fogalmazódott meg bennem, hogy talán nem olyan ritka, ami az én gyerekemmel történt.



2021. jan. 2. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Mennyivel egyszerűbb a korlátozásokra fogni a lustaságot
2021. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
12kg-ot hízott a gyereked? Hát gratulálok! Igazán felelősségteljes szülő lehetsz.
2021. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

A másik, hogy ha egy hízót csinálsz a gyerekedből akkor talán nem azzal kellene vígasztalnod magad, hogy más gyerekei is dagadtak.


Amúgy ja, szekálni fogják.

2021. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%
Az otthoni étkezéssel és mozgáshiánnyal van a gond, szóval nem mindenki, csak azoknak a gyerekei akik erre nem figyelnek. Mi minden hétvégén bicajozunk több km-t sport gyanánt, ahova tudunk gyalog megyünk vagy bicajjal nincs csoki, nasi, süti és társai (az ünnep kivétel volt de nem 3 nap alatt megy fel 12 kg) ellenben van uzsira gyümölcstál, és egészségesen főzök amennyire tudok. Minden étkezés mellel zöldséget tálalok. Gyümölcslé csak vízzel hígítva 50/50 %-ban, tea cukor nélkül készül, üdítő nincs. Természetesen ha nagyinál vagy vendégségben vannak semmi sem tiltott, évente 2,3x kb el szoktunk menni gyorsétterembe vahy pizzázni, szülinap, névnap, Mikulás szinten kivétel, ennyi szemet kaja szerintem bőven elég egy gyereknek. Ezek apróságok de sok kicsi sokra meg.
2021. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
3-4 kilót még könnyen leadja, de 12-t azért mar nem. Vagy most elkezdesz vasszigorral figyelni rá és ez bizony nem fog tetszeni neki, vagy lesz abból húsz kiló is pluszban tavasz végére
2021. jan. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%

Manapság a gyerekek nem olyan kiközösítőek a testesebb társaikkal. (Ennek az éremnek két oldala van nyilván hogy miért. Mert gyakoribb a túlsúlyos gyerek.) Plusz olvastam külföldi portálon olyan cikket, ami arról számolt be hogy megugrott az elhízott gyerekek száma. Ott is pont ilyen 20+ fontokról írtak. Ami valamivel több mint 10 kilóban.

Úgyhogy gondolom nem lesz egyedül és nem is gondolom hogy kiközösítenék vagy ilyesmi, bár valószínűleg megjegyzést kapni fog. Ettől függetlenül vállalj aktív szerepet ha azt akarod, hogy lefogyjon.

2021. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%

Sétálni, futni lehet. Ha majd lesz hó, akkor szánkózni, hóembert építeni is.

Ajánlom a Norbi update-et, bár a menza miatt kérdéses az eredmény.

2021. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!