Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rossz a vesének, ha túl sok...

Rossz a vesének, ha túl sok vizet iszom?

Figyelt kérdés

Egy nap átlagosan 7-10 liter vizet megiszok, mert szomjas vagyok. Az orvosom azt mondta, hogy amíg nincs más kellemetlen tünetem, addig nem tud mit mondani. A vérképem mindig rendben volt.

Viszont nagyon idegesít, hogy folyton pisilni kell járnom emiatt.

Próbáltam kevesebbet inni, de akkor meg a szomjúságtól éreztem rosszul magam.

Vajon ez egészségtelen? Bírjam ki a szomjúságot? Vagy nem baj, ha ennyit iszom egy nap?



2021. jan. 7. 02:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem baj.
2021. jan. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem lehet, hogy túl sok cukros üdítőket vagy kávét is iszol és ezért vagy mindig szomjas? Természetesen csak tipp, orvos biztos körbejárta a témát úgyhogy laikusként nehéz erre mit mondani.

Ha mondjuk úgy csökkentenéd, hogy fél óránként innál egy decit, vagy óránként kettőt, az hátha megoldaná...

2021. jan. 7. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
20%
Ez még nyáron is borzasztó sok lenne... 7-10 liter 😯
2021. jan. 7. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
De, ez nagyon is baj. Maximum 2-3 litert kene innod, ha sportolsz, vagy nyar van, akkor picit tobb is lehet, de ez amit csinalsz, te is tudod, hogy nem normalis. Valts orvost, es menj el egy terheleses cukorvizsgalatra kezdeskent, ha az nem mutat semmit, akkor majd tovabb kell kutakodni.
2021. jan. 7. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Mennyit pisilsz?
2021. jan. 7. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Semmi bajod nem lesz. Csak -tök felesleges.
2021. jan. 7. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%
Kipisiled a vitaminokat, stb!⚠️
2021. jan. 7. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Azt nem tudom eddig milyen vizsgálatok voltak, de ez felveti a cukorbetegséget, illetve más is lehet a háttérben. Ez nagyon sok és ha szomjas vagy folyamatosan, akkor nem normális. Orvosod szerint nincs más kellemetlen tüneted, igen tudod sok betegség így alakul ki.

Mióta van ez így? Nem jó a vesének sem.

2021. jan. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

7 10liter? Az nagyon sok, tul sok.

Azt mondod a szomjusag miatt iszod. Nem szabadna szomjasnak erezned magad ennyi folyadek bevitele utan, sot a fele utan sem.


Nem lehet hogy ez diabetes insipidus? Ejjel is fel kell kelned inni? Ha igen akkor egyre valoszinubb.



(egy dr house reszben volt hogy a csaj folyamatosan ivott, azt hitte hogy ez ocd, de aztan kiderult hogy ejjel is allandoan fel kel inni. De mivel ocdje nem lehet alvas kozben igy maradt a DI.=

2021. jan. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Hellmano ***** válasza:
74%

Én lehetetlennek tartom, hogy valaki naponta ennyit igyon... Mikor 40 fokban kinn nyomtuk a streetball-t a forró aszfalton egésznap, akkor sem fogyott 3-4 liternél több. Meg rendszeresen bicajozom szintén egész nyáron 100 km-eket és akkor sem fogy 2-3 liternél több folyadék egy egész nap folyamán.


Ez brutálisan magas cukor betegségre utalhat, mert azoknak van állandó ivás kényszere. Vagy, ha nincs akkor puputeve vagy és gyűjtöd a vizet :D

2021. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!