Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiások! Ti mit, és...

Anorexiások! Ti mit, és mennyit esztek egy nap?

Figyelt kérdés

Vannak közben falásrohamaitok? Ha igen milyen gyakran? Ekkor mennyit esztek?

Mikor esztek először, és mikor utoljára?

Átlagosan minimum és maximum mennyit esztek egy nap?

Hetente mennyit fogytok?



2021. jan. 11. 23:16
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Anorexiám volt régen falásrohamokkal


Kb 5-6 napig 500- 800 kcal

Reggel 1 alma

Cukormentes tea

Gyümölcsök, zöldségek, abonett, növényi tej+ kakaó később. Persze ettem mást is de a legjellemzőbb ételeket írom mindig... Vegán voltam.

Szörnyen éreztem magam hullott a hajam, nen egtem fehérjét nem volt erőm edzeni amit amúgy imádok. Nem kapott elég energiát az agyam és ezért nem ment a gondolkodás figyelés bármire, ingerlékeny voltam. Napi1-2 óra séta mert csak ennyire volt erőm de ez is nagyon szenvedős volt...


Aztán falásroham 4-6000 kcal kenyér, olaj, gabonák, hüvelyesek, csoki, gyümölcs, kekszek. Utána olyan bűntudat, hogy sírtam és volt hogy majdnem megöltem magam. A világ söpredékének éreztem magam, amiért engedtem az alapvető életösztönömnek. Másnapra plusz 2 kg ami persze gyorsan lement de nagyon rosszul éreztem magam...

Néha hánytattam magam, néha csak azért hánytam mert rosszullétig ettem magam.

Utána puffadtam, fostam, terhes hasam volt 1 napig.


Este 6 után nem ettem max ha falásrohamom volt. Reggel amint fekkeltem mert arra keltem fel h megpusztolok az éhségtől.


Heti 1 kg körül fogytam így, de közben 2-3 kg súlyingadozások a falási rohamok miatt.


Ne akard ezt csinálni. Nem menő. Hosszútávon visszahízod és nehezen áll helyre a szervezet ( nekem majd 1 év volt). Senki sem fog jobban szeretni csak te gyűlölni önmagad, a családod betegként kezel, a barátaid elvesznek. Nem lesz ciklusod. Elbaszod az emésztésed. Elbaszod az életed. Ne tedd ezt magaddal!


Ha pedig már benne vagy és érdekel másoknál hogy zajlik ez az egész akkor pedig szakember és újra kell tanulnod enni kb! 2500 kalóriát minimum. Az élet sokkal értékesebb és rövidebb annál, hogy megannyi évet elveszíts belőle. Nem lehetetlen meggyógyulni csak akarni kell. Egy ideig nehéz lesz de hosszútávon nagyon megéri, hidd el! Bízz a testedben és szeresd, mert egy életet kell leélned benne és mindvégig Téged fog szolgálni ahogy csak tud ígyhát megérdemi, hogy tápláld és hálás legyél neki és szeresd!


Persze ez akkor is igaz, ha az anorexiások étrendjét akarod utánozni, sok jobb mód van a fogyásra, amivel nem teszed tönkre magad. Ha valóban túlsúlyod van (bmi 25 felett), akkor meg csak tápláld magad egészséges ételekkel, de ne kevéssel és sportolj! De ne azért mert utálod magad, hanem pont hogy a legjobb formád tudd nyújtani!

2021. jan. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóval 100-ig egyetértek.

Persze én is letudtam fogyni tolószékig.. de kegyetlen nehéz volt visszaépülni, mikor az ember már a zöldségekről is fél, mert az is mégha ideiglenesen is, de növeli a súlyod.

Legdurvább állapotomban hetekig nem ettem szilárdat és napi 100kcal volt a megengedett mennyiség.


Aztán lettek falásrohamaim, amik akkor sem szűntek meg, mikor elértem az egészséges bmi alsó határát.


Tényleg újra kell tanulni enni.. A szervezet be tud állni nagyon erősen arra, hogy evésre késztessen, mikor ételhez jut, mert abban van szegény, hogy kitudja mikor lesz megint éhezés.

2021. jan. 12. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok gyógyulófélbrn. Igyekeztem napi 1000 alatt enni, főleg gyümölcsöt, joghurtot. Nem ittam, nagy lett tőle a hasam. Szeptembertől decemberig 5-7 kiló. (De tavasszal kezdődött, ott is -5 kiló volt) Én rengeteget sportoltam (napi 5-7 óra), minden kaja után edzettem, ha nem edzettem, nem ettem semmit. Szerintem vissza fogok esni, mert attól, hogy felhízlalnak, a lelkem nem ép.
2021. jan. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 1200 kcallal is nagyon szépen fogytam anno, az első 7-8 kiló ennyi mellett ment le, pedig soha nem voltam túlsúlyos.

Aztán elkezdtem kevesebbet enni, és kb 800 alatt jöttek a falásrohamok. 1200-nál nem voltak.


Én mindig reggeliztem, aztán ebédeltem, és általában a vacsit hagytam ki. Kedvenc safe foodjaim voltak az uborka, répa, sovány túró, joghurt, alma, szőlő, dinnye.

Minden reggel zabkását reggeliztem. Zab vízben megfőzve fahéjjal és gyümikkel.


Öt évet vesztegettem el erre az életemből. A (volt) barátaim már mind tartanak valahol, lassan diplomájuk van, én meg semmit nem csináltam, hanem azzal töltöttem az elmúlt éveket, hogy fogytam, híztam, fogytam és utáltam magam. És még mindig nem vagyok kinn belőle.

2021. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!