Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mikor vegyem be?

Mikor vegyem be?

Figyelt kérdés
Vettem NeoMagnizum izom nevű étrendkiegészítőt. Magnézium, B6-vitamin, valamint kálium van benne. Azt írja a dobozán, hogy a tablettát étkezés közben vagy után vízzel kell bevenni. A neten viszont azt olvasni, hogy a magnéziumot éhgyomorra vagy két étkezés között célszerű bevenni, mert megköti étkezés után a gyomorsavat, és így a táplálék nem emésztődik meg. Puffadás, gyomorégés, bugyogó érzés fordulhat elő. Most akkor mikor vegyem be? Úgy vélem, hogy azt a tanácsot követem, ami a dobozra van írva. Gondolom, nem véletlenül írta rá a gyártó.

2021. jan. 16. 15:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Ráadásul a B-vatminról is azt írják, hogy savas közegben oldódik fel a legjobban.
2021. jan. 16. 15:11
 2/9 anonim ***** válasza:
Én mindig kaja után veszem ve az ilyeneket, különben üt rendesen.
2021. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy értve üt? Én akkor sem érzem a hatást, ha éhgyomorra veszem be.
2021. jan. 16. 15:40
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyok jól semmi ilyentől ha éhgyomorra beveszem.

De benne is van a nevükben hogy étrendkiegészítők, azaz nem étel helyett éhgyomorra bevenni, hanem étkezéskor, azzal elvegyülve olyan mintha az étellel kerülne a szervezetbe.

2021. jan. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem.
2021. jan. 16. 15:55
 6/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
50%

Nem minden magnéziumvegyület köti meg a gyomorsavat, csak a magnézium-oxid és a magnézium-karbonát. De az eleve savakkal vegyületet képző (jó felszívódású) magnéziumok nyilván nem kötik meg.

Az említett készítményben magnézium-karbonát van. Egy tabletta tiszta magnéziumtartalma 35 mg. A magnézium-karbonát finoman szólva nem egy jó felszívódású vegyület, így a 35 mg-nak is csak a fele-harmada hasznosul. Nyilván ettől ne is várj világrengető hatást. Ugyanúgy valószínűleg a gyomrodban sem vált ki mellékhatást, ha éhgyomorra vagy akármikor szeded be. Tehát mindegy, mikor veszed be.

2021. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Egyébként 2 tablettát kell bevenni belőle 1 nap. 60 mg magnézium, 300 mg kálium, 1,4 mg B6-vitamin. 60 mg-ra ír 16%-os referencia értéket napi beviteli értékként, 300 mg káliumé 15%, a B6-vitaminé 100%.
2021. jan. 16. 22:09
 8/9 A kérdező kommentje:
De szerintem ez így van jól, mert ez csak kiegészítő, a többi az ételből jön. Nem is szeretném például a káliumot túladagolni, mert komolyan megzavarja a szívműködést.
2021. jan. 16. 22:11
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A B-vitamin miatt szerintem jobb, ha nem éhgyomorra veszed be. Legalábbis nálam volt olyan, hogy reggel vettem be, előtte nem ettem, aztán hamarosan rosszul lettem és kihánytam. Azóta vitamint csak evés után veszek be.
2021. jan. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!