Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel tudnám maximalizálni a...

Mivel tudnám maximalizálni a hemoglobin szintem?

Figyelt kérdés
Vérvételen rendre alacsony a hemoglobin szintem, még egészséges, de pont annyira alacsony(20/F és 110 az érték), hogy nem adhatok pl. vért. Szeretek sportolni és zavar, hogy mindig én lihegek a legjobban, főleg hegyen és olyan, mintha kb. dohányos lennék. Multivitamint szedek, de attól nem lett magasabb. Mivel tudnám növelni a hemoglobin szintem?

2021. jan. 17. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a szérum vas is alacsony érték, akkor vastablettát kell szedni, belsőségeket (máj) enni vagy B12 vitamin. Esetleg valami alapos hematológiai kivizsgálás.
2021. jan. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a baj, hogy a vérképemen minden más érték normális, a vasam is bőven a normál tartományban van, így a vérszegénység szóba sem jöhet
2021. jan. 17. 22:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Vérszegénységet okozhat B12 vitamin hiánya is.
2021. jan. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha dohányzol, hagyd abba. Egyesek szerint a maszk viselés is okozhat ilyet. De attól, hogy nem vagy vérszegény még szedhetsz B vitamint. Ha meg nem érzed magad rendben, akkor haematológia, ott többet tudnak erről neked mondani.
2021. jan. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
EPO kéne neked
2021. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!