Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi időbe telik mire a...

Mennyi időbe telik mire a bevitt étel székletté válik a testünkben?

Figyelt kérdés

Bocsi hogy hulye kerdes, de mindenhol azt latom hogy csak az emesztest irjak le, az eltero, lehet 30p-2 ora is, de ha pl megeszek egy tal rizseshust, abbol mennyi ido mulva lesz szeklet a hasamban?

Elore is koszi

16/L


2021. jan. 22. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen egyénfüggő. Gyors anyagcserével akár néhány óra alatt átmegy az étel, a nagyon lassú anyagcseréjű embereknél pedig akár pár napig is pang az étel a beleikben.

Amúgy vannak ételek, amikkel ezt lehet tesztelni. Például a céklától feketés lesz a széklet, a mákot, kukoricát pedig nem tudjuk megemészteni, így azok darabjai látszani fognak.

2021. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én ha kukoricás valamit eszek ebédre, a kukorica kb 24 óra múlva kacsint rám vissza a budiból, úgyhogy kb egy napra tippelnék. De biztos függ attól is kinek milyen gyors az emésztése, dohányzik-e (én akkoriban sűrűbben kakáltam), szed-e vasat (olyankor ritkábban kakálok) stb...
2021. jan. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek 😄
2021. jan. 22. 14:01
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
Az anyagcserédtől függ meg attól, hogy mit eszel.
2021. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!