Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Baj ha kovász nélkül készítek...

Baj ha kovász nélkül készítek kenyeret?

Figyelt kérdés

Sok receptet végig néztem, de mivel nem két naponta sütnék kenyeret, ezért a kovász készítése számomra kicsit fölösleges, mert nem tudnám hamar elhasználni. Találtam egy sokmagvas kenyér receptet, arra gondoltam azzal kezdenék :)

Valakinek van tapasztalata kenyér sütés terén? Akár kovászos akár nélküli érdekel :)

Köszönöm szépen előre is a válaszokat/tapasztalatokat!



2021. jan. 24. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Élesztő nem játszik...???
2021. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de igen, abban a magvas kenyér receptben is van amit találtam, de az nem egyenlő a kovásszal.....
2021. jan. 24. 17:10
 3/13 anonim ***** válasza:
De most akkor kovász nélküli kovászt akarsz, vagy mijjaszösz?????
2021. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
...attól mert valamiben élesztő van az nem azt jelenti hogy külön kovász is van benne...készülhet kenyér kovász nélkül csak simán élesztővel, viszont a kommentedből látszik nem vagy jártas a témában így kérlek ne segíts....
2021. jan. 24. 17:37
 5/13 A kérdező kommentje:
azoktól várok segítséget akik vagy az egyik vagy a másik vagy akár mind a két fajta kenyeret sütöttek már, tőlük viszont szívesen várom a tippeket, tanácsokat :)
2021. jan. 24. 17:38
 6/13 anonim ***** válasza:
48%

4-es: szerintem nem én vagyok fordítva bekötve....


Egy ötéves gyerek is tudja, hogy simán élesztővel is lehet kenyeret csinálni. De az nem derült ki a kérdésedből, hogy valójában mit akarsz???

2021. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

... ja, és amúgy "csak" huszonöt éve sütök itthon kenyeret...

De nem baj, csak továbbra is a kristálygömbödbe nézve próbáld meglátni, hogy a neked válaszolók mihez értenek v. sem...


:-DDD

2021. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

... és még egy utolsó.

Limara weboldalát olvasgasd.


www.limarapeksege.com

2021. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező én már sütöttem élesztővel kenyeret. Hát olyan jó lett, hogy egyből még egyet kellett sütni, mert kb 10 perc alatt elfogyott.


A kovászolás nekem kicsit ilyen sznobságnak tűnik.

2021. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

kedves 9-es köszönöm a válaszod. :) Én is ezen agyaltam hogy ha kb heti 1x sütök csak, akkor megéri e a kovásszal bíbelődni, viszont a sima élesztősről meg nem tudom van e hasonlóan jó, de akkor bele merek vágni :)

8-as nem voltam veled bunkó, minden jót kívánok neked...

2021. jan. 24. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!