Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Most akkor mit higyjek el és...

Most akkor mit higyjek el és mit ne szerintetek?

Figyelt kérdés
26 éves srác vagyok. Mostanában (vagyis ezelőtt voltak már ilyen dolgaim) nagyon belementem az egészséges életmód rejtelmeibe, szerintem már már kórosan. Eddig is sportoltam, normálisan ettem, de mostanság olyan sok netes cikket olvasok a táplálkozásról, hogy már nem tudom mit egyek mit ne. Igazából amúgy is nehezen hízó, szálkás alkat vagyok, de például annyi rosszat olvastam a gluténról, hogy minden glutén tartalmú élelmiszert száműztem. Minden tejmentes dolgot száműztem. Cukrosat nem eszem. Nem baj, hogy nem vagyok érzékeny semmire alapjáraton, bármit ehetnék. Konkrétan csak puffasztott dolgokat eszem, meg betegesen nézem a boltokban mi tartósítószermentes, mi nem az, de a legtöbb élelmiszer tartósítva van így alig veszek valamit. És tudom, hogy ez így gáz mert elkezdtem lefogyni, ami nekem nem oké. Szerintem nagyon belemásztam ebbe, ennyire talán nem kellett volna, már én olyan betegesnek érzem ezt. Ti mit tanácsoltok? Ja, annyi pozitívum, hogy az arcbőröm szebb lett, mivel a tejtől ki szoktam pattogni.

2021. febr. 7. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
15%
Menj el pszichológushoz, azt tanácsolom.
2021. febr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamit rosszul csinálsz, mert az egészséges élelmiszerek zöme nincsen tartósítva. Zöldség-gyümölcs, frissen vagy fagyasztva, húsfélék, durumtészta, rizs, barnarizs, quinoa stb nem tartalmaznak tartósítószert. Mondjuk ezekből főzni kell valamit, az meg munka. A konzervek nagy részében sincsen tartósítószer pl. paradicsom, kukoricakonzerv, nem a készételekre gondolok,lehet,hogy azokban van, olyat nem szoktam venni. Gluténmentesen étkezni felesleges, ha nem vagy gluténérzékeny, a cukrot sem kell teljesen száműzni, néha belefér 1-2 kocka csoki, ha nem vagy cukorbeteg. Ha a tej nem tesz jót, ne igyál, vannak növényi tejek is. Ha meg táplálkozásról szóló cikket olvasol, mindig nézd meg, hogy aki írta, az hozzáértő-e, dietetikus, orvos. Gyanús az is, hogy ha félelmet igyekszik benned ébreszteni a szerző, hogy pár sorral lejjebb rád próbáljon sózni valami vitamint, tápkieget.
2021. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam is volt, igaz, csak rövid ideig, ilyen időszak. Aztán rájöttem, hogy egyrészt nem szabad ennyire komolyan venni, másrészt annyi minden van így is, amit ehetek. (Én glutén- és laktózérzékeny vagyok, így ezeket továbbra is igyekszem kerülni.) Az én alapelvem az, hogy túlnyomórészt egészségesen táplálkozom, de belefér néha egy kis egészségtelenebb (pl. cukros) étel is. És nem vagyok hajlandó éhezni olyan szituációban sem, ha épp nincs lehetőségem egészséges ételt enni.

Az előző jól írta, rengeteg tartósítószermentes étel és alapanyag van. Én főleg húst, tojást, zöldséget, gyümölcsöt, olajos magvakat és rizst szoktam enni a mindennapokban. Az jó dolog, ha tud az ember főzni, így ki lehet kerülni egy csomó készételt.

2021. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gaz, ha megnézed, mit tömsz magadba. Több ilyen fiatal kéne. Pontosan a mai nyugati típusú táplálkozás az oka annak, hogy a mai tizenévesek az első nemzedék, melynek a várható élettartama rövidebb, mint a szüleié.
2021. febr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!