Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek változtatnom kéne...

Szerintetek változtatnom kéne a táplálkozásomon?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és körülbelül egy fél éve majdnem minden este eszek két tojást, ezt természetesen kiegészítem mással is, sőt variálni is szoktam úgy mint omlett, tükörtojás,vagy főtt tojás stb. Olvastam, hogy régebben mindenki egészségtelennek titulálta, a magas koleszterin miatt, de nem nagyon zavart, mert hogy az internet szerint ezt már rég megdöntötték. Illetve van rossz és jó koleszterin, meg minden ahogy olvastam. Nekem ez így nagyon kényelmes, mert fehérjedús segít súlyt tartani, energiát ad és jóllakottságérzést meg minden ilyesmi. Viszont most voltam vérvételen és a koleszterinem magas lett, ugye csillaggal is megjelölték. Nem annyira vészesen, de azt azért feltételezem, hogy ennek köszönhető. A többi eredményem teljesen rendben van. Szóval csökkentenem kéne esetleg az adagon, vagy mással kéne helyettesítenem, illetve szerintetek ez mennyire nagy gond 17 évesen?

17/L



2021. febr. 15. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan mennyi lett az összkoleszterin, a HDL és az LDL?
2021. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
4,70 mmol/L,ahogy nézem az az ajánlott,hogy 5 alatt legyen és végülis ott van, szóval nem drasztikus egyáltalán, csak ugye meg van jelölve csillaggal,korábban sosem volt jellemző. Sajnos nem írtak külön HDL-t és LDL-t, lehet, hogy azért mert nem ezért mentem elsősorban.
2021. febr. 15. 18:15
 3/4 A kérdező kommentje:
És tényleg erősen kétlem, hogy más miatt van, mert ezen kívül nem jellemző hogy sok zsírt fogyasztanék. Csak halat eszem igazából húsok közül már évek óta.
2021. febr. 15. 18:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tehát 5 alatt van, ami teljesen jó. Nem értem, miért tettek oda csillagot. Feleslegesen aggódsz. Én napi 3 tojást eszem, és így is határérték alatti a koleszterinem, a HDL és LDL is rendben van.
2021. febr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!