Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire egészségt...

Szerintetek mennyire egészségtelen a táplálkozásom? Hogyan változtathatnék apránként?

Figyelt kérdés

A kalóriákat regóta számolom, ennek ellenére nem sikerült igazából is életmódot változtatni... mennyire vészes a mai napi evésem?


Reggeli: görögjoghurt túróval 200 kcal

Tízórai: 2 kicsi kivi 80kcal

Ebéd: egy rántotthús,nem hatalmas szelet,sok-sok uborka és 2 pici paradicsom 200kcal

Uzsonna: Gyümölcsszelet és proteinszelet 300kcal

Vacsora: sütőtökkrémleves,tökmaggal 300kcal

Egyéb nasi: 1 norbi túrórudi 90kcal illetve 5 darab teljes kiorlesu leibniz keksz 150 kcal



2018. febr. 7. 19:59
 1/4 anonim válasza:
28%
Kalóriaszámolgatással nem mész sokra, csak stersszeled magad. Próbáld ki a vegán életmódot, egyél amennyi jól esik, de ne annyit, hogy mozdulni se tudj. Mellé pedig tornázz, attól lesz szép az alakod, és jobban is fogod magad érezni. Ha nem eszel cukros dolgokat, akkor a gyümölcsöket nagyon édesnek és finomnak fogod érezni, egy alma el is laktat órákra. Ezekkel te jól laksz? nem hiszem, egyedül a leves tűnik jónak. Főzz finomakat és egészségeseket, és akkor nem lesz egy szenvedés a fogyás.
2018. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát őszintén a vegán életmód nem csábít, de az igaz,hogy a kalóriaszámlálás stresszes... de nem tudom abbahagyni csak úgy :/

Szoktam sportolni is,olyankor többet eszem annyival,amennyi kalóriát elégettem.

Amúgy 158cm vagyok és 55 kilogramm ( de van izmom is és sokan nem mondanának ennyinek,bár amúgy 52 kilódan vagyok a toppon 3kilót szeretnék leadni) szóval talán meglepő, de a jóllakottságommal nincs baj! :)

A cukor elhagyása jó ötlet,de nehezen tudom lassanként beiktatni a dolgokat, nem megy nekem...:/ szoktam cukormentes heteket tartani, de aztán mindig visszállok :/

Köszönöm a kommentet amúgy ment a zöld kéz :)

2018. febr. 7. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:

#1: Nagyon sokan farkaséhesek lesznek az almától, egy kis cukor elég keveseket laktat. S NINCS étrend, ami mindenkinek jó. S persze a vegánok is elhíznak kalóriatöbbletben, akármit is mondanak.


Kérdező, szerintem nem hanzgik jól a napod, persze elég kalóriaszegény, gondolom, még fogyni akarsz vagy nagyon kicsi vagy. Gyümölcs, zöldség, különféle teljes fehérje, nagyon sokan esznek rosszabbul. A nasik nekem nem szimpatikusak, de ennyi beleférhet. A proteinszelet, hacsak nem különösen fontos nasi számodra, elég felesleges, tudsz te enni rendes étellel is fehérjét, de ha így jön ki s nincs benne túl sok előnytelen dolog, végülis oké.


Az a helyzet, hogy mindenkinek mást jelent az egészséges, te is eszel olyanokat, amikhez én hozzá sem érnék, de igyekeztem általánosabban véleményt mondani. Az se jó, ha rápörögsz és alig mersz valamit enni, némi lazaság a legtöbb embernél belefér és kvázi szükséges.


Persze nem tápanyagadatbázis a fejem, szóval nem tudom, kimarad-e valami, de nagyvonalakban nem látok különösebb problémát.

2018. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem tetszik az étrended, viszont a reggelidet lecserélném. Pl. főtt tojás zöldségekkel, zabkása vagy sonka-sajt-zöldség.
2018. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!