Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A vastabletták mennyire...

A vastabletták mennyire hatékonyak?

Figyelt kérdés

[link]


Most ilyet szedek. Sajnos a vashiány tünetei jelentkeztek korábban: fáradtság, hajhullás, szem alatti vörös-lila rész.


Ebben elvileg van C-vitamin is, hogy jobban segítse a beépülést.


Érdemes lesz hosszútávon ezt szedni? (Még csak tegnap kezdtem el, de hátha van valakinek tapasztalata hasonlóval.)



2021. febr. 25. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Kellene vérkép, hogy valóban van -e problémád, de az ilyen komplex készítmény semmit sem ér, és folsav is kellene.
2021. febr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
31%
Napi 14 mg vassal nem sokra mész. Bár jó felszívódású vegyületben van (vas-fumarát), a vas a jó felszívódású vegyületeiből is maximum 10-20%-ban szívódik fel. Ha gyors sikert szeretnél elérni, próbáld rendszeresíteni a magas májtartalmú ételeket az étkezésedben. Legtöbb vas a kacsamájban van és sokkal hatékonyabban felszívódik, mint bármely mesterséges vaspótló. A komolyabb vaspótlók nagy része vényköteles (Magyarországon) és 100 mg-nál több vasat tartalmaz egy adag, viszont a sok felszívódás nélkül ürülő vas sokaknál emésztési problémákat okoz, ez még egy érv a természetes pótlás mellett.
2021. febr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Máj: Sajnos nem tudok főzni és itt Hollandiában nem annyira láttam még, hogy májas dolgokat adjanak a menzán.


Orvos: rákérdek a háziorvosnál majd mit tegyünk.


Gyógyszer: akkor a fenti gyógyszerből addig szedhetek napi 2-őt? Ha úgyis olyan kevés van benne.

2021. febr. 26. 15:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100mg-ban kellene gondolkozni, 2 tabletta halottnak a csók. (1 vagyok)
2021. febr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az NHS szerint felnőtt férfinek a napi adag vasból 8.7 mg.


[link]

2021. febr. 26. 17:23
 6/8 anonim ***** válasza:
A vashiány ennyi vassal nem pótolható, nagyon nehezen szívódik fel tabletta formájában, hónapok-1/2 év kellenek még napi 100mg mellett is.
2021. febr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ignis Subdialis ***** válasza:
Tehát akkor még egyszer: a vasnak jó felszívódás mellett is csak 10-20%-os a hasznosulása. Ez azt jelenti, hogy 14 mg magnéziumból 1,4-2,8 mg szívódik fel. Tehát 8,7 mg napi vasadaghoz kell belőle 3-6 db. Pástétom, májkrém nincs a boltban? Vagy online tabletta: [link]
2021. febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem pástétom szokott lenni.

Az a kenyérre kenhető húsos cucc, igaz?

2021. febr. 26. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!