Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek a vastabletta...

Mit egyek a vastabletta mellé, hogy ne legyen székrekedésem?

Figyelt kérdés
Pár éve kaptam vastablettát, mindig elfelejtettem bevenni. Most jobban tudok figyelni arra, hogy mindig be tudjam szedni. Napi kétszer egy szemet kell, kedd-szerdán bevettem, és a normális táplálkozásom mellet székrekedésem van. Eddig napi egyszer simán kakiltam, most szenvedek és tök rossz, mert szeretnék lihegés nélkül feljutni az első emeletre, szeretnék szép hajat meg körmöket. Reggelire zabkását szoktam enni mindenféle gyümivel és maggal, tízóraira gyümit, ebédre valami főtt kaját, ez nagyon változó (sok zöldség szintén), uzsonnára szendvicset, vacsira szintén zöldség. Vega vagyok 5 éve, de már nagyon pici korom óta vashiányom van. Ja, és nagyon sokat iszom. Mit ehetnék, ami kiküldi a cuccot? Vagy inkább hagyjam abba a tabi szedését, és keressek más megoldást, új tabit? (Céklalevet pl nagyon sokat iszom, de állítólag nekem már olyan mértékű, hogy csak a bogyó segíthet)
2018. máj. 10. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a lenmagpehely fogyasztása segített.
2018. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor édesanyám nem tudok napokig wc-re menni akkor ugye felpuffad meg hát nagyon kellemetlen, akkor mindig szenna teát iszik, mostanában aszalt szilvát eszik. De a tea mindig segít neki.
2018. máj. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én egy kanál olívaolajat szoktam ilyenkor bekapni. Illetve jól jön bármi, ami rostot tartalmaz, pl chia mag, lenmag, ezekből is egy evőkanálnyi meg persze a sok gyümölcs zöldség. De amúgy lehet kapni hashajtó lekvárt is a gyógyszertárban, esetleg abból is vehetsz be naponta egy kis kanalnyit.
2018. máj. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm szépen. c:
2018. máj. 11. 10:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Majdnem írtam neked, hogy hagyd a tabit, egyél inkább májat, az secperc rendbehozza, de látom, vega vagy...

Szerintem tedd ki a kérdésedet az Ételek-italok/Vegetarianizmus kategóriában. Ott biztos tudnak neked jó tippeket adni, miket egyél (esetleg vaspótlás helyett).

Esetleg megfontolandó, hogy kevesebb gabonát egyél. Egyrészt ezek önmagukban is okozhatnak vashiányt, másrészt székrekedést is. Ha eszel tojást és tejtermékeket, akkor a fehérjét inkább ezekből vidd be, melléjük sok zöldség és gyümölcs (utóbbiak zöme hashajtó hatású).

2018. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen-igen, a gabonáról már hallottam, hogy vashiánynál inkább jobb mellőzni.

Most állok át vegánságra, de van honnan bevinnem a fehérjét. :) A tanácsot viszont köszönöm!

2018. máj. 11. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!