Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért nézik le sokan a vegánokat?

Miért nézik le sokan a vegánokat?

Figyelt kérdés
,,Menj legelni" és hasonló mondatokkal illetnek meg minket. Miért van ez? Miért nehéz sok embernek feldolgozni, hogy mi nem hasonlítjuk magunkat az ősemberhez, akik vadászó életmódot éltek?

2021. febr. 10. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Vannak, akik nem tudják elfogadni, hogy más másként gondolkodik. Korlátolt emberek.
2021. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
48%
2021. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Valójában senkit sem érdekelne, hogy mit esztek, amíg ezt nem osztjátok meg nyilvános felületeken (pl. itt), ahogy mi sem tesszük ugyanezt a hússal.
2021. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
68%
Pont a magadfajtátok miatt nézünk le titeket.
2021. febr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Én voltam vegán, most vega vagyok, ez az egész 4 éve kezdődött. Előtte nem tudtam semmit nemhogy a vegánokról, de még a vegetáriánusokról sem, akkoriban nagyon utáltam őket. Azt hittem tönkreteszik magukat, nem tudtam miért csinálják, mi folyik a húsiparban, azt hittem feleslegesen teszik amit tesznek, és sanyargatják magukat, azt hittem divatból csinálják, hogy különcködhessenek. Aztán utánamentem a témának, belemélyedtem, megértettem a mögöttes dolgokat, vegán lettem. Ez 2 évig tartott, ma vega vagyok. Ha lesznek elérhető vegán opciók azokra a vega termékekre amiket szoktam venni, akkor a vegán opciót fogom választani.
2021. febr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Alapvetően én nem nézem le őket. Egyszerűen az zavar, hogy egyfajta szektaként próbálnak egyesek téríteni, illetve képtelenek elfogadni, hogy az Ő elképzelésük is tartalmaz kifogásolható pontokat. Objektív tények alapján beláthatjuk, hogy egyes vitaminok bevitele nem megoldható az állati eredetű termékeknek a diétából való eliminációjával, így egészségkárosító is lehet ez az életmód. Semmilyen tudományos tény nem igazolta az egészségre gyakorolt pozitív hatását, az pedig, hogy a környezetet mennyivel károsítja kevésbé ez az életmód erősen vitatható. Valójában érdemi ökológiai különbség nincs a tudatos, de kiegyensúlyozott táplálkozás és a vegán életmód között.

Az pedig, ha valaki az állatok lemészárlása ellen próbál így tenni, számomra nem értelmezhető, hiszen a ragadozó állatokat sem írtjuk ki a természetből, mert elfogyasztanak más állatokat.

2021. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
Korlátolt, intoleráns emberek mindkét táborban vannak.
2021. febr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
Háát talán azért kell lenézni őket mert sokkal jobbnak hiszik magukat másoknál és jó dolgukban már nem tudják mit csináljanak magukkal ezért úgymond védik a természetet. De persze minden ember más és ez csak az én véleményem. Milyen lehet már velük étterembe menni meg ilyenek...
2021. febr. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

- mert egy alapvetően egészséges módot (vegetáriánus étkezést) sikerült átbillenteni a ló túloldalára

- értelmetlen, egészségtelen

- "Honnan tudod, hogy a szobában van vegán? Sehonnan, de 1 perc után úgy is elmondja neked..."

2021. febr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Mert vagy szándékosan hazudoznak, vagy szimplán buták és ezért orbitális baromságokat terjesztenek az egészségről és a természetvédelemről. Önelégültek. Sokan közülük igazából súlyos evésszavarban szenvednek, pszichológus segítségére lenne szükségük, de a többiek nyomása miatt nem kérnek segítséget. Sokan közülük szekásokként viselkednek.
2021. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!