Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék átállni?

Hogyan tudnék átállni?

Figyelt kérdés
Folyton jojózok. Már szinte mindent kipróbáltam, de pár napon belül feladom és visszatèrek a régi rossz szokásokhoz. Az első egy-kèt napban sportolok, odafigyelek arra, hogy mit eszem, de aztán a lelkesedès alábbhagy és kezdődik minden előlről. Ha olyan munkám volt, hogy pörögni kellett, nem volt időm kimenni, akkor vékony voltam, jelenleg ülő munkát végzek és felszaladtak a kilók. Kipróbáltam az 50%-os szabályt, hogy a kajád fele zöldség legyen, hogy igyak vizet étkezés előtt, számoltam a kalóriákat stb... de pár nap és újra chipset zabálok az ágyban. Tudom, fejben dől el, de esküszöm nem értem, mások hogy csinálják???
2021. márc. 17. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Akarat, önfegyelem. Ennyi.
2021. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha ez ilyen könnyű lenne, most nem látnád a kérdésemet.
2021. márc. 17. 17:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen egyszerű, csak nálad az egyik nincs meg: az önfegyelem. Bár az akaratban sem vagyok biztos. Mit gondolsz, más hogy szokott lefogyni? Varázsitallal?
2021. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a tippek nem segítenek, akkor fejben van a hiba. Én is így vagyok. Olvastam az evés lelki okairól, sokszor azért eszünk, mert:

-nem érnek minket új ingerek, unalmunkbam eszünk

-így próbáljuk pótolni a hiányzó pozitív ingereket, ha sivár, sikertelen az életünk

-a társas kapcsolatok hiánya miatti űrt így pótoljuk


Stb, stb, mély önvizsgálat szükséges, és hogy ne vegyél magadnak csipszet, egyél meg helyette egy almát. Sokszor állj be a tükör elé, és nézegesd magad, nekem ez segített egyszer. Azon a helyen ahol nassolni, enni szoktál, helyezz el tükröket, hogy lásd magad, mindjárt elmegy a kedved!

2021. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!