Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Candida diétáról hogyan lehet...

Candida diétáról hogyan lehet átállni rendes étrendre?

Figyelt kérdés
Gyomor és bélrendszeri candida fertőzés miatt tartottam a diétát orvos javaslatára a gyógyszeres kezelés mellett. Másfél-2 évig tartottam, utána lassan kezdtem visszaállni (tej, sajtok, felvágottak, összes gyümölcs). Viszont élesztőt és cukrot még most, 4 év elteltével sem. Voltak próbálkozások, de fájt a gyomrom, nem éreztem magam jól, azt sosem erőltettem. 4 év alatt már megszoktam az egészet, mégis szeretnék normálisan étkezni, anélkül hogy visszaesnék. Aki tartott diétát, mennyi idő után állt vissza. Egyik napról a másikra vagy szépen fokozatosan? Vissza lehet esni?

2019. aug. 21. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Cukrot már most is eszel, gyümölcsök formájában. Gabonákat is eszel?

Miért akarsz "normálisan" étkezni? Nem jobb neked így, egészségesen, hasfájás nélkül?

Igen, vissza lehet esni, ha hosszabb ideig egészségtelenül táplálkozol. Ha csak néha becsúszik 1-2 előnytelen étel, az még beleférhet, de neked kell érezned. Én a hétköznapokban tartom az eddigi diétámat, néha viszont eszem "tiltott" ételeket is, pl. havonta 1x 1-2 szelet pizzát, vagy egy gombóc fagyit, vagy vendégségben 1-2 sütit, általában nincs tőle bajom. Ha mégis úgy érzem, hogy nem volt jó nekem, egy ideig visszatérek a szigorú étrendemhez és gyógyteákat is iszom. Pár havonta tartok egy probiotikumkúrát is. Nem tervezek visszatérni a korábbi étrendemhez, amikor mindent megettem, amit elém raktak, hiszen attól lettem beteg. Nekem nem érné meg.

2019. aug. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van, a gyümölccsel eszek cukrot. Gabonák közül minden nap eszek zabkását, a kenyeret pedig tönkölybúzalisztből készítjük.

Azért szeretnék ’normálisan’ étkezni mert az élesztőmentes kenyér sosem lesz olyan finom, mint egy rendes, ahogy a ’candia sütik’ sem. Vendégségben, közösségben mindig visszautasítom ha kínálgatnak valamivel, nem szoktam megmondani, hogy konkrétan miért nem, és furcsállóan néznek rám, azt hiszik más oka van. Nagyon vékony vagyok, amúgy sem tudok hízni, de a diéta mellett pláne nem.

Mások véleménye kevésbé számít, a legfontosabb, ahogy mondod, hogy jól legyek. Ezért is tartom ilyen hosszú ideje. Csak sokszor megkérdőjeleztem magam, hogy van-e értelme, hiszen mindenhol azt írják, hogy a diéta fél-egy évig tart. Mit keresek én itt négy éve?

2019. aug. 23. 21:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha eszel gabonát (lisztet is), és nincs tőle bajod, akkor ehhez képest már nem nagy változás az élesztő beiktatása. A candida nem tud azonnal kórosan elszaporodni, ha egyébként odafigyelsz a táplálkozásodra, és nem szedsz antibiotikumot. (AB kúra esetén nagyon oda kell figyelni a hasznos bacik visszapótlására, ilyenkor nem árt egy ideig visszatérni a szigorú diétához is.)
2019. aug. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

gabonát mindig is ettem, a diéta legszigorúbb szakaszában is, a durum és tönkölyliszt valamint a zabpehely, zabliszt, rizsliszt mind engedélyezett, a búzaliszt ami tiltólistás, én így tudom.

Ezért gondolom azt, hogy az élesztős dolgokat enni változás lenne. Én úgy tudom, az élesztő és a cukor amivel 'eteted' a candidát, valamint a finomított fehér búzaliszt sem jó, de gabonát lehet enni.

2019. aug. 24. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!