Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Olyan hashajtó-szerűséget...

Olyan hashajtó-szerűséget keresek, ami enyhe hatású?

Figyelt kérdés
Tehát magyarán olyan hashajtót szeretnék, ami nem fos@t meg, csak beindítja a wécézhetnéket. Nincs semmi tapasztalatom az ilyen szerekkel, soha nem használtam. Mit javasoltok?
2021. márc. 26. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, miért van szükséged erre. Ha pusztán amiatt, mert nem tudsz wc-re menni, akkor inkább a rost beviteledet, és a víz fogyasztásodat emeld meg.

Nekem évekig volt problémám a nagy wc-zéssel, szedtem hashajtót is, jó nagy baromság volt. A tartós székrekedés egy tünet, hogy nincs rendben a táplálkozásod, bélflórád. Egy kúra probiotikum sem árt.

2021. márc. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 alletta ***** válasza:
100%
dulcolax. de szerintem a gyógyszerésztől kérdezd meg. lehet, hogy pl. a mályvateát fogja ajánlani.
2021. márc. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pl ráguglizol hogy természetes hashajtók. Vagy ha az kevés, akkor kérsz valamit a gyógyszertárban a vény nélküli fertályról.
2021. márc. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A dulcolax nekem erős hasmenést okozott, rosszul voltam tőle. Javaslom az aszalt szilvát, 3-4 szemer, vagy tejcukor alapú hashajtó szirupot, gyógyszertárban többfélét tudnak ajánlani.
2021. márc. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!

#4, esetleg le tudnád írni a tapasztalatod a tejcukor alapú hashajtóról? Sajnos nem igazán találtam kérdéseket erről és kíváncsi lennék :)

2021. márc. 27. 14:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup. Probiotikum is van benne, elősegíti a jótékony bélbaktériumok szaporodását. 4es voltam. Egy másik szer, amit tudok ajánlani, az a bolus laxans, ez nem hashajtó, hanem széklet lazító, gyógynövényes.
2021. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2021. márc. 27. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!