Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan tudhatom, ha alultáplál...

Honnan tudhatom, ha alultáplált vagyok?

Figyelt kérdés
Azt olvastam , hogy fogyás nélkül is lehet valaki alultáplált .

2021. ápr. 1. 17:30
 1/10 Csáó3 válasza:
100%
Például ha sovány vagy, vagy nem eszel!
2021. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
100%
kvázi azt is jelenti, hogy nem egészségesen étkezel, vitaminhiányod van, valamilyen ilyen tápérték hiányod. Nem feltétlenül a fogyást jelenti, bár konyhanyelvben inkább arra használják, a józan paraszti ész azt diktálja, de igen, lehetsz soványság nélkül is.
2021. ápr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1200-1400 kcal alatti napi bevitel, kóros soványság, vegán étrend.
2021. ápr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval , pl. ha valakinek rossz a gyomra vagy belei, akkor is ki alakulhat?
2021. ápr. 1. 17:35
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel nem szívja fel a tápanyagokat.
2021. ápr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, és mennyi idő alatt alakulhat ki ez az állapot ?
2021. ápr. 1. 17:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Néhány hónap, de lehetsz kövéren is tápanyaghiányos.

Hány cm/kg vagy, mit és mennyit eszel 1 nap?

2021. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

170 és 61.8 kg jelenleg .


Hat igazából mostanában elég rossz a gyomrom , így nem nagyon tudom enni.. de igazából naponta eszek gyümölcsöt , szoktam enni teljes kiőrlésű kenyeret , zabkása , ezekben a napokban.


Szorongós időszakban vagyok egy ideje ... és ezért néha nem nagyon van étvágyam meg nyálam, hogy normálisan tudjak enni 😩😩. Próbálok így is valamit letuszkolni , ami nem bántja jobban a gyomrom/beleim .

2021. ápr. 1. 18:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A súlyod normális, stresszes időszakban ha nincs étvágyad, az normális. Akkor kell aggódni, ha több kg-ot fogysz pár hét alatt, de erre tudatosan elég odafigyelni, ettől nem leszel alultáplált. Az étkezésedben ami komoly hiányt okoz a fehérje hús/hal/tojás/túró/sajt fogyasztásának hiánya, már amennyiben nem vagy vega, mert akkor hüvelyesekkel stb. tudod pótolni.
2021. ápr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)! Igazából a szorongásos időszakom előtt 65-68 kg között mozogtam, most egy ideje 62 körül megálltam.
2021. ápr. 1. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!