Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak a barátommal?

Mit csináljak a barátommal?

Figyelt kérdés

Szeretném rávenni, hogy többet egyen, ugyanis nagyon nagyon vékony. Elég magas, több, mint 190 centi, viszont csak 56-58 kilogramm, a BMI-je 15,4.

Szoktam vele erről beszélgetni, de nem akarok erőszakos lenni, vagy megbántani őt, mert azt mondta, hogy sokat piszkálják a kinézetével... mindig azt mondogatta a kapcsolatunk elején, hogy neki ilyen az alkata, nem tud vele mit csinálni, azonban másképp gondolom ezt. Együtt kiszámoltuk egy héten keresztül a napi kalóriabevitelét, pontosan, minden egyes falatot, amit megevett, és általában 1000-1900 kalóriát eszik egy nap. Kiszámoltam neki azt is, hogy az ő súlyával, életkorával, nemével és magasságával számolva naponta 2400 kalóriát kéne elfogyasztania szintentartáshoz, fogyáshoz 1900-at, hízáshoz 2800-at. Nem igazán mondott rá semmit, csak hogy nem szeret enni, és nem is tud enni. Többször is megemlítettem már neki, hogy szép fokozatosan egyen egy kicsivel mindig többet - egy-két falattal, de igazából nem történt semmi változás. Ugyanúgy van, amikor egésznap csak két szalámis szendvicset eszik, de gyakran eljár több órát is biciklizni, illetve mindennap van tesi órája, suliba jár... azt a kevés kalóriát is elégeti, amit bevisz.

Nagyon féltem az egészségét, hiszen súlyosan alultáplált, olyan kicsi a testzsírszázaléka, hogy nem tudták megmérni az éves kötelező egészségügyi vizsgálaton az iskolájában. Ezen kívül állandóan álmos, fáradt, naponta 2-3 órákat is alszik nap közben (éjszaka is alszik 8 órát), örökké emiatt panaszkodik, alig csinálunk valamilyen programot, mert elfárad... és igazából a szexben is.

Néha óvatosan azt is megszoktam neki említeni, hogy milyen egészségügyi kockázatai vannak, ha valaki nem táplálkozik megfelelően, de nem igazán érdekli.

Egyébként alig eszik normális ételeket, legtöbbször csokival, csipsszel, nápolyival tömi tele magát. Egy normális adag főételnek mindig ott hagyja az 1/3-át, mert "nem tud többet enni".

Volt gasztroenterológusnál is, de nincs semmilyen ételérzékenysége. Gondoltam már arra, hogy elküldöm egy dietetikushoz, de úgyse menne el. Tényleg nincs ötletem, mit kezdjek vele. Nem azért írtam ki ezt a kérdést, hogy kibeszéljem, csak tényleg nagyon féltem az egészségét, és nem tudom vele megértetni, hogy amit csinál az nagyon nem jó. Nem szoktam vele agresszív, vagy tolakodó lenni, soha nem degradáltam emiatt, tényleg csak nem jó nézni, amit csinál.

Az is megfordult a fejemben, hogy esetleg anorexiás (sajnos van a családomban), de igazából szokta mondogatni, hogy túl sovány, és gusztustalan, amiért kiáll a szegycsontja, meg a bordái, és szeretne hízni, de "nem tud, mert ilyen alkat".



2018. dec. 7. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
kérdezd meg vannak-e kedvenc ételei és egyetek együtt ilyen ételeket
2018. dec. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A tükörtojás a kedvenc étele. Én viszont nem ehetek tojást, mert sajnos tojásfehérje érzékeny vagyok.

Egyébként szoktam neki csinálni olyan ételeket, amiket szeret (tökfőzelék, zöldborsófőzelék, sült csirkemell), de azokból is csak annyit eszik meg, ami egy normál adag (ugye 300-400 gramm) fele. Utána nagyon sok óráig, vagy másnapig nem is kér enni. Ha kínálom, akkor sem kér, nem eszik, nem éhes.

2018. dec. 7. 19:16
 3/4 anonim ***** válasza:

A kedvenc ételei, amiket soroltál, ráadásul rém kalóriaszegények...


Huhh. Részvétem, teljesen igazad van, de nem tudsz mást rávenni az evésre, változtatásra. Ha nem érdekli az egészsége, energiaszintje, akkor továbbra is így fog enni, illetve nem enni. Mert ha érdekelné, akkor már legalább annyit tenne érte, hogy hallgat rád és eszik, akkor már lenne mit mondanunk. Én pl. a lehetőség szerint tömény ételeket ajánlanám (nyilván ha nem ahhoz van szokva, akkor kevésbé olyat, illetve ami nagyon laktatja, azt nem), ha mást nem akar, akkor édességet (persze némi rendes étel után), napi sokszor, ha nem tud egyszerre sokat... Simán lehet enni éhség és étvágy nélkül is.


Nem tűnik anorexiásnak, csak nem érdekli az evés és könnyen jóllakik, míg kalóriaigénye azért van (még jó, hogy nem aktívabb még inkább, nem mindenki van meg 3000 kcal alatt).

2018. dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy dolgot még tehetnél: szerintem kevés lehet a gyomorsava és emiatt az epéje is, így a fehérje- és zsírdús ételeket lassan és nehezen tudja megemészteni. Erre megoldás lenne az almaecet, a citromlé vagy a savanyú káposzta leve, valamelyiket minden étkezés előtt kevés vízbe keverve (nem kell sok, csak legyen savanykás a víz). Illetve lehet kapni patikában Optacidot, én nagyon ajánlom, a kisfiam szedte egy időben. Szerintem az étvágya is megnőne, és több kedve lenne enni.

Az is jó lenne, ha húsokhoz mindig enne valamilyen savanyúságot, hátha van olyan, amit szeret.

2018. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!