Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezés után mennyi idő kell...

Étkezés után mennyi idő kell egyes táplálékoknak a felszívódásához?

Figyelt kérdés

Mit nehezebb és könnyebb megemészteni az embernek?

Illetve, éjjel mikortól pihen az emésztés? Elalvás után egyből? csak kíváncsi vagyok, hogy egyek-e mielőtt lefekszek a reggeli hasfájdalmakat megelőzve, kárba vész e egyáltalán, pl. vitaminok vagy gyógyszerek is?


2021. ápr. 5. 23:56
 1/1 anonim ***** válasza:

A gyomrodban pár óráig van a legtöbb étel, utána továbbhalad a belekbe. A gyümölcsök töltik a legkevesebb időt a gyomorban (ha jól tudom, fél-1 óra), a fehérjéknek jóval több idő kell. Az az idő, amíg az ételek a teljes emésztőtraktuson végighaladnak, normális esetben 1-3 nap.

Azt szokták javasolni, hogy alvás előtt 2-3 órával együnk utoljára és ne túl sokat, mert ha nincs tele a gyomrod, pihentetőbb az alvás. Ettől függetlenül az emésztés és felszívódás alvás közben is zajlik, mivel a beleid sosem üresek, ha minden nap eszel. A vitaminok, gyógyszerek szedésével kapcsolatban tartsd be a szedésre vonatkozó javaslatot. Én a vitaminokat mindig evés után veszem be, így jobban hasznosulnak.

Arra kellene rájönnöd, mitől fáj a hasad reggel. Ha attól, hogy nem ettél este, akkor egyél.

2021. ápr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!