Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik azok a vitaminok, kiegészí...

Mik azok a vitaminok, kiegészítők, amelyek szerintetek fontosak ahhoz, hogy hosszú és egészséges életet élhessünk?

Figyelt kérdés
Helyes táplálkozás, pihenés, kiegyensúlyozott életmód mellett.

2019. dec. 18. 10:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Legfontosabb a D vitamin pluszban,mert az nincs benne semmilyen élelmiszerben, a napsütés pedig még nyáron sem elegendő ezen az éghajlaton. Emellett magnézium, C vitamin, cink ami ami a legtöbbször plusz bevitelre szorul normál, vegyes étkezés mellett.
2019. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

Én naponta 10 csepp Vigantol D3-cholekaciferolt szedek, ami 5000 NE-nek felel meg, ez nem az orvosok szerinti "felső" határa, hanem Szendi Gábor szerinti alsó határa a biztonságos szedésnek és a szérum D-vitamin tartalmának a minimumtól egy kicsit magasabb értéken való megtartásához. Ha nem napozom nyáron, általában akkor is szedem ezt az adagot. Idén tavasszal, 2019. márciusában mért vérkép-értékem 37,6 ng/ml volt (tehát éppen csak 25%-kal magasabb az ajánlott minimális 30 ng/ml-nél). Most nyáron keveset napoztam, a szedést viszont magamon végzett kísérletként felfüggesztettem, így az augusztusban mért érték csak 27,7 ng/ml volt! Konklúzió: nagyon hamar kiürül a szervezetből. Ezért ajánlatos egész évben szedni a felnőtteknek ajánlott napi 4-5000 NE-nek megfelelő adagot (gyereknek a felét, 2/3-át), és kb. félévenként ellenőriztatni a vérképet, amíg "be nem lőjük" a kellő dózist a 40-60 ng/ml szérum-értékhez. Nem kell félni, még a 10000 NE sem toxikus, a klinikákon ennél sokkal nagyobb dózisokban is alkalmazzák a cholekalciferolt akut D3 hiány esetében.

2019. dec. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!