Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezés után pánikrohamot...

Étkezés után pánikrohamot kapok. Volt ilyen már valakinek?

Figyelt kérdés

Evési/ivás után pánikrohamszerű állapot jön rám. A napokban annyira erős pánikrohamszerű érzésem volt, hogy mentőt kellet hívni, mert azt hittük esetleg szívrohamot kaptam.


Nincs megállapítva nálam a pánikbetegség, azonban évek óta küszködök emésztési problémákkal. Évek óta erősödő kajakómát kapok bármit eszek, de mostmár odáig fajult, hogyha csak iszok egy nagyobb pohár vizet, akkor megerősödik a szívdobogásom, kimegy a vér a kezemből és lábamból, nehezen nyelek és lélegzek, illetve van, hogy olyan érzés fog el, mint amikor az ember hirtelen feláll ülésből/fekvésből és ájulás közeli állapotba kerül.


Tegnapi napon egy császárcsemegét kaptam be és amint lenyeltem elkezdtem nehezen lélgezni, levert a víz stb.. NINCS ALLERGIÁM, mivel azok már kivizsgálásra kerültek kevesebb mint egy éve.


Volt valakinek már hasonló gondja? Hogy oldotta meg? Gasztróshoz járok és folyamatosan próbálunk javítani ezen, de egyelőre sikertelenül.



2021. ápr. 18. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Szia írtad, hogy allergia vizsgálat megvolt, de valóban mindenre? Liszt, tej, tejcukor stb? Esetleg keresztallergiad nem lehet? Az is fura nekem, hogy szenvedés neked az evés, megis amikor eszel szemetet" is eszel, nekem ha ilyen torturaval jarna az evés, biztosan meggondolnam mi az amit elfogyasztok, és a lehető legjobb minőségű, értékű kajákat enném. Esetleg próbáltál már valamit elhagyni az etkezesbol? En megprobalkoznek par honapig kivonni az életemből mindig egy alapanyagot pl. Liszt, cukor stb. és figyelnem, hogy javul e az állapotom, ha pedig ennyire szoronganek mindenképpen pszichiáterhez fordulnék, mert valami nyugtatora szükséged volna, en nem szeretem gyogyszerezni magam, de ez már olyan fokú megterhelés lehet a testnek, hogy mindenképpen szednem amit felirnak. Jobbulást.
2021. ápr. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy tej, glutén érzékenység, vagy hisztamin.
2021. ápr. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mindenre kiterjedő allergiavizsgálatom volt, sőt leteszteltek autoimmun betegségekre is. Csináltam kizárásos étkezést és számtalan reform diétát (nem fogyókúrát!!)

Évekig egeszségesen étkeztem és ugyan úgy romlott az állapotom. Szemetet ezidáig alig ettem (8 évig sportoltam és mellé sporttáplálkozást követtem). Kb hetente 1x csúszott be valami. Mostanában többet eszem ilyen kajákat, mivel ha eszek ha nem, rosszul vagyok.

2021. ápr. 18. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért csináltass tesztet, allergia bármikor! kiaalkulhat. Az, hogy egyéve még nem volt, nem jelenti azt, hogy most sincsen.


Nekem pl nehézlégzést, szívdobogást, szédülést a véletlen gluténhiba szokott kiváltani (a borzasztó puffadás/görcsök mellett)

2021. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Valoszinu szorongas es panik lesz, ha egy pohar viz is kepes kivaltani. En emiatt fogytam 5 kilot 1 het alatt...

Nekem volt egy rossz elmenyem, de mar elotte is panikbeteg voltam. Csokis csigat ettem delelott a munkahelyemen, gondolom felnyomta a vercukromat az egekbe, plusz a savamat is. Teljesen rapanikoltam. Onnantol kezdve nem voltam hajlando enni tobbszor abban az idopontban es elotte... Az agyam teljesen osszekapcsolta a rosszulletet az evessel. Ahogy a panikbetegseg sajatossaga is ez, hogy szepen lassan elvon, megvon mindentol.

Szoval mindig 12 utan reggeliztem, akkor mar elkonyveltem magamban, hogy mar nem lehet baj. Pedig ugyanugy bekajaltam, ha ugy volt, csak bebeszeltem magamnak, hogy akkor mar nem lehetek annyira komolyan rosszul. Aztan egyszercsak rosszabbodott az allapotom egy csaladi halaleset miatt, es hasonloan alakult, ahogy neked. Egy napszakban sem birtam enni semmit.

Meg kell ertened, hogy teljesen termeszetes dolog, hogy eves utan erosebbnek erzed a pulzusodat. Nekem a pszichiaterem azt mondta, hogy eroltessem. Szokjam az erzest, probaljam figyelmen kivul hagyni, ra kell jojjek, hogy magamnak csinalom, ez csak bebeszeles. Probalj esetleg sokszor keveset enni, vagy alacsony glikemias indexszel rendelkezo taplalekot enni, az nem dobja meg hirtelen a vercukrot, amire egy panikbeteg rogton reagal. Nem hagyhatom ki, hogy nekem a gyogyszer rengeteget segitett, hogy hamarabb tullenduljek ezen. Nehez nem ra figyelni, nehez nem azt varni, hogy na mikor leszek ujra rosszul, de nem lehetetlen. Nagyon nehez, de nem lehetetlen!

2021. ápr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!