Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan oldhatnám meg a vízfogy...

Hogyan oldhatnám meg a vízfogyasztást?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés vizet iszok (van hogy napi fél liter se), ezért úgy döntöttem, bevezetem azt hogy bizonyos időközönként, megiszok fél litert ( lefekvésre meglegyen a 3 liter), de már a legelső fél liter felénél rámjön az erős hányinger, mire pedig megiszom a teljes fél litert, a hasam is fáj. Nap végére pedig már felkelni se tudok annyira fáj a hasam és hányingerem van. Mit tehetnék?
2021. ápr. 26. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk számítógépnél ülsz hosszabb ideig, rakd a szádhoz a palackot, csepegtetve ígyál belőle, és fél óra alatt lemegy 1 liter akár, úgy hogy észre se veszed.
2021. ápr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne fél litereket igyál!

Minden órában 2-3dl, az bőven elég.

Az elején lehet tőle hányingered, mert nem vagy hozzászokva, ez majd rendeződik, emiatt ne hagyd abba, mert a 2-3liter a normális, nem a 0.5!

2021. ápr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Nekem sokat segített a szívós ital. Szívós üvegből vagy kancsó+szívószál. Mert odateszem a mellkasom elé az asztalra, aztán pár percenként csak kb 5 centit mozdítom a számat, lehajolok és beleszívok. Most már észre se veszem, automatikusan csinálom.


Ha otthon dolgozol, akkor esetleg Decathlonos víztasak (nem tudom a nevét) is lehet jó. 1 vagy 2 literes, a bicikliseknél meg a kirándulásnál lehet kapni. Egy ideig azt használtam, de akkor folyamatosan a számban volt a cső. Ott az a baj, hogy ha le akarod tenni a csövet, akkor figyelj arra, hogy csukd be a száj részét mert különben elöntöd vízzel a környezeted (igen, megtörtént velem).

2021. ápr. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig keveset ittál, ne akarj rögtön 6x annyit inni. Fokozatosan növeld a mennyiséget. És szerintem nem kell 3 litert meginni, max. ha meleg van vagy nagyobb fizikai igénybevétel esetén. Illetve attól is függ, hány kg vagy, és miket eszel. Pl. levesekben, gyümölcsökben, zöldségekben is van jócskán víz, ezek is számítanak. Nekem csak ezekből összejön legalább napi 1 liter.
2021. ápr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szívószálat hanyagold. Egyrészt környezetszennyezés, másrészt nem jó a fogsornak sem a folyamatos szívó hatás. Összehúzza a fogsor ívét, ezáltal romlik a szerkezete, és összetorlódnak a fogak.
2021. ápr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak újrahasznosítható szívószálak, pl én az enyémet már évek óta használom. Egyszerűen kimosom kefével és jó megint. Annyi, hogy nem ajánlom a fém verziót, mert átveszi az ital hőmersékletét.


A szívóhatásról nem találtam semmilyen információt, tudnál kérlek belinkelni erről valamit?


Amit találtam a szívószál negatív hatásáról:

1. Igaz, hogy az elülső fogak így nem színeződnek be (pl kávé), de a hátsók igen.

2. Nagyobb az esélye, hogy a hátsó fog kilyukad, ha cukros a lötyi, mert mindig odamegy a cukros ital.

3. Ha fém vagy üveg a szívószál, akkor annak koccanása a foggal problémát okozhat.

4. "cigis" szájat tud csinálni, ami tulképp ráncok a szájon.


Mind ez (kivéve a 3.) csak hosszútávú használat után lép fel és az első kettő csak akkor, ha kávé/teát, illetve cukros lötyit iszik a kérdező.

2021. ápr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok konkrétan linkelni. Fogszabályzós vagyok, van egy ilyen fb csoport, és rengetegen írják, hogy a legprofibb magánorvosok mondják, hogy a szívószál egészségtelen a fogak szerkezetére. De nem nagy dolog belegondolni ebbe. Van olyan, hogy nyelvlökéses nyelés, ilyenkor a nyelv fokozatosan tolja ki a fogakat előre. A szívószálnál a szívóhatás az, ami átalakítja a fogívet. Aztán gyerekkorban szájpadtágító, felnőtteknél szájpadrepesztés + szájpadtágító, ha változtatni szeretne az ember. Nem érdemes ezzel szórakozni.
2021. ápr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne egyszerre fél litert akarj, meg összesen nem is feltétlen kell 3l szerintem. Vagyis nem mindenkinek.

Telefonra van alkalmazás, ami időnként emlékeztet. És ki is számolhatod, hogy a te koroddal, súlyoddal, aktivitásoddal, stb, mennyire van szükséged. Nekem eleinte ez segített, egy idő után magadtól is könnyebben megy.

Vagy sima víz helyett igyál üres gyümölcsteát, esetle citromos vizet, gyenge szörpöt. Hátha ez is segít (persze a cukrossal óvatosan).

2021. ápr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!