Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek a lúgos víz ivása...

Szerintetek a lúgos víz ivása tényleg egészségesebb, mint a "sima" vízfogyasztás?

Figyelt kérdés
Sok, egymásnak ellentmondó cikket olvastam a téma kapcsán, kíváncsi vagyok a ti véleményetekre, esetleg tapasztalataitokra.

2017. jún. 23. 06:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, mert akármit eszel-iszol - mindegy, hogy lúgos, savas vagy semleges kémhatású - , a szervezet kémhatása nem változik, ami nagyon jó így, mert már pár TIZEDNYI eltérés a savas vagy lúgos irányba életveszélyes. Viszont az ilyen eltérést nem az étkezés, hanem betegségek, vegyszerek vagy egyéb komoly okok váltják ki - de ha az illetö nem kerül rövid idön belül orvoshoz, akkor nem éli túl.
2017. jún. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Nekem jót tett refluxra, gyógyszer helyett csináltam egy ivókúrát és elmúltak az erős panaszaim.
2017. jún. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2017. júl. 8. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
Csak szólok, hogy a "sima víz" is lúgos (pH 7-8 normálisan). Az összes csapvíz, ásványvíz lúgos. Ilyen a természete. Az a nem normális, ha egy víz savas, de azt egyből megéreznéd, mert azt szoktad meg, hogy a víz lúgos, úgyhogy feltűnne, ha fanyar, savanyú utóíze lenne.
2017. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Peridot vizet iszom, 1 hónapig ittam naponta 3-szor evés előtt 1 órával 2 decit, az erős tüneteim elmúltak 1-2 hét után, ha érzem, hogy előjönne újra, akkor megint elkezdem inni, persze vigyázni kell mellette az étkezéssel is és, hogy ne edd túl magad soha.
2018. márc. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!