Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szeretnék hízni, de sehogyan...

Szeretnék hízni, de sehogyan sem megy, valami tanács, étrendkiegészítő estleg?

Figyelt kérdés
55-56 kiló voltam mielőtt várandós lettem. Terhesség alatt is összesen 6 kilót híztam, majd szülés után 49 kilóra fogytam, én nagyon soványnak látom magam. Sajnos vérvizsgálat alapján kiderült, hogy a koleszterinem magas, így emiatt diétáznom kell,viszont hízni szeretnék. Hiába ettem rendesen, nem akart rámragadni egy deka sem, most meg a koleszterin miatt nem is ehetek már mindent. Nem tudom már mit tehetnék. Ha tudtok ilyen esetekre jó recepteket,amiket felhasználhatnék ebben az esetben, vagy bevált praktikákat, étrendkiegészítőket ajánlani hízáshoz, nagyon megköszönném.

2021. ápr. 26. 20:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Sose értettem hoyg lehet valaki sovány, alultáplált.

Az evés egy élvezet.

Akinek minden lehetősége meg van arra hogy egyen, és ennek ellenére alultáplált, az szerintem mentális probléma.


Nem szeretsz enni?

Mit szeretsz enni?

Nassolj, egyél kalóriadus kajákat, egyél naponta vagy 3-4 szer minimum

Mi a hízásban a nehéz?

Ezt mint egy enni imádó pocakos 100 kiló feletti csávó, sose fogom megérteni:)

2021. ápr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fiatalon szintén kb 45 kilósan volt magas a koleszterinszintem. De ez hulyeség, egyél ami jólesik. Én is akármit ehettem, sutöttem a finom krémes sutiket és mivel anyáék nem voltak annyira édesszájúak mint én sokat ettem belőle :D de nem híztam. Gyors az anyagcsere. Kinéztem anno egy dió hízókúrát. Ha nincs saját diófád, akkor drága mulatság :)

1 szem dióval kell kezdeni, aztán minden nap plusz egy diót kell enni, tehát másnap kettőt, aztán hármat. 40 szem dióig kell eljutni, aztán visszacsökkenteni 1 szemig ugyanúgy naponta mindig 1-el kevesebbet eszel. Na hát én nem jutottam el idáig :D de hátha neked beválik ha meg tudod valósítani.

Én mindig is szerettem, enni, fiatal koromban kollégám azt nézte hogy a szendvicsem ami két nagy karéj szelet kenyér minden jóval töltve, hogy a vékony kis karom hogy bírja el :D na meg sutimániás voltam mindig és vagyok is, de mégis 41 évesen is tartom a versenysúlyomat. Bár nem szándékosan 48-49 kg vagyok, bár a csontozatom miatt se érem el az 50-et és 160 cm vagyok. Úgyhogy végulis ideális ez a súly és jól is érzem magamat a bőrömben. :)

2021. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Süti, csoki, kóla, McDonalds 1 hónapig
2021. ápr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Schwab Richárd szerint (az ügyeletes hazai sztárgasztroenterológus) a magas koleszterinre alkalmazott eddigi étrend kuka, mert valójában a szénhidrátokban gazdag étkezés felelős az olyan bélbaktériumok felszaporodásáért, amik összefüggésben vannak a magas koleszterinszinttel. Egy kiegyensúlyozottabb bélflóra kiegyensúlyozottabb koleszterint képez. A terhesség után is magas maradt a koleszterined? Mert az normális, hogy a terhesség alatt megemelkedik. Tapasztalatom szerint a bélflóra egy jó kiindulópont. Én végig rettenet sovány voltam és az utóbbi években erősen rágyúrtam a bélflóra helyreállításra. Elmúlt tőle egy "gyógyíthatatlan" bélgyulladásom, ritkábban fáj a fejem és sok-sok évnyi ugyanolyan testtömeg után hízni kezdtem. Most én is babát várok, több mint 15 kilót híztam eddig.

#1: Képzeld el, hogy sokan vagyunk, akik hiába zabálunk, nem hízunk. Én azt a részét kifejezetten élveztem, hogy kétpofára tolhatok mindenféle hizlalónak mondott kaját, de akármennyit zabáltam, tizenéves koromtól kórosan sovány vagyok. Ez engem is rettenetesen bosszantott, pont a magadfajták miatt, akik ujjal mutogatnak ránk, hogy biztosan mentális problémánk van. Persze egy kövér az "jaj szegény, nem tehet róla, ilyen az alkata", de a sovány az teljesen biztos, hogy azért sovány, mert retardált. Annyit bántottak a soványságom miatt, szerinted ki az a hülye, aki ennyi szekálásra ne akarna elefánttá hízni? De amíg nincs rendben az emésztés, addig ez nem megy! Aztán kiderült, hogy sose volt egészséges a bélflórám. Aki kövér, annak se az, ezért ellentétes a bélflóra helyreállítás eredménye: a soványak felszednek, a kövérek leadnak tőle.

2021. ápr. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

"Schwab Richárd szerint (az ügyeletes hazai sztárgasztroenterológus) a magas koleszterinre alkalmazott eddigi étrend kuka, mert valójában a szénhidrátokban gazdag étkezés felelős az olyan bélbaktériumok felszaporodásáért, amik összefüggésben vannak a magas koleszterinszinttel."


Akkor Schwab Richárd nem a legélesebb kés a fiókban. Ha ez igaz lenne, akkor hogy hogy nem a vegánoknak van a legmagasabb koleszterin szintjük a 70-80 %-os szénhidrát bevitelük mellett?

2021. ápr. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment mindenkinek a zöld. Megpróbálok mindenkinek válaszolni úgy, hogy ne legyek túl hosszú

#1:Sajnos én sem értem, de van ilyen mentális probléma nélkül is. A család összes tagja vékonyka, valószínű genetika is közrejátszik. Szeretek enni, mindent, ami jól el van készítve, jó szaftos húsokat, leveseket, gyümölcsöt, gyorskaját. Férjem is lassan 100kg, annak idején, mikor összekerültünk, ő is csak ilyen kis 50 kilós csávó volt, összeköltözésünk után neki sikerült felszednie, nekem nem, pedig egy koszton élünk, és kb mennyiségileg is eszem annyit, mint ő.

2# Megnyugtattál azért, akkor nem stresszelek rá a diétára, már teljesen el voltam keseredve, hogy nem ehetek bármit.. Ezt a diós dolgot kipróbálom, bár nekünk fánk nincs, szüleimnek van annyi, hogy eladásra is szoktak vinni belőle, mert csak rajtuk maradna :) Addig jó, amíg jól érzed magad a bőrödben, más nem számít! Én sem vagyok sokkal magasabb, 163 cm, de én szeretném visszaszedni minimum a szülés előtti kilóimat.

#3: Imádom a mekit, és a sütiket, de ha 1 hónapig azokon élnék, nem okoznék túl nagy kárt vele a szervezetemben?

#4: Igen, már lassan 2 éve szültem, és még mindig magas :/

Amit írsz, viszont nagyon jó ötlet, a bélflórámmal biztosan lesz probléma. Tudnál többet írni nekem erről a bélflóra helyreállításról? Gratulálok és sok boldogságot a babához! :) Amit az #1-nek írtál teljesen igaz, sajnos engem is ért/ér érte szekálás, és nagyon kellemetlen tud lenni, mikor én sem érzem jól magam így, és nem tudom már mit tehetnék, de azért nyögik, hogy tuti bulémiás vagyok, hisz hízni aztán olyan egyszerű..

2021. ápr. 27. 00:11
 7/12 anonim ***** válasza:

És még meri bárki azt mondani, hogy nincs olyan ember aki bevallottan sokat eszik mégse hízik...

Nagyon irigylem a problémádat. Minden bántás nélkül írom. Mert én meg mocsok módon hízékony vagyok sajnos, egész életemben ezzel kínlódtam és szigorú étrend mellett tudok csak fogyni:( Az is lassan megy.

Egyél sokkal többet. Mást erre nem lehet mondani, mert nincs más módja. Gyors az anyagcseréd.

Szemét, rossz minőségű kajákat nem ajánlom, inkább teljes értékű ételeket egészségesen, neked hús magvak, sajtok, tojás, zöldségek mellett ehetnél több szénhidrátdús köretet, pl krumpli, barna rizs, egyéb gabonák, pl köles.

2021. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Nekem az segített, hogy elhagytam a cukrot és társait, a gyorsan felszívódó szénhidrátokat, illetve csökkentettem a feldolgozott ételeket, inkább frissen vásárolt alapanyagokból otthon készítve el a kaját. Ételintolerancia teszt alapján azokat az ételeket is időszakosan elhagytam, amire intoleranciát jelzett a teszt. Toltam egy nagy dózisú probiotikumot mellé. És ezt sokáig. Az első hatása (fejfájások csökkenése) 3-4 hónap után jelentkezett. A hízás majdnem egy év után. (#4)

#5 bocsi, de ez érvelési hiba. 1) Az valami axióma, hogy a vegánok étrendjében a szénhidrát van túlsúlyban? Egyáltalán ki mondta azt, hogy a vegán étrend kötelezően ugyanazokból az elemekből áll és szükségképpen mindenki ugyanazt tolja? 2) Ki méricskéli a vegánok koleszterinszintjét, illetve még egy általánosítás-probléma. 3) Azért futtattál ezelőtt az eszmefuttatás előtt egy google keresést? Lehet, hogy a Schwab annyival előtted jár, hogy ilyeneket olvasgat: [link]

2021. ápr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

#8

Nem érvelési hiba, egyszerűen nagyobb rálátásom van a témára a jelek szerint. Abban megegyezhetünk, hogy egy egészség tudatos vegán, aki nem a feldolgozott ételeket tömi magába, az főleg tk gabonát, hüvelyeseket, zöldséget, gyümölcsöt eszik, azaz sok szénhidrátot. Mégis melyik makró legyen túlsúlyban egy vegán étrendjében?


"Ki méricskéli a vegánok koleszterinszintjét,"

Elég sok kutató. Számtalan kutatás kimutatta, hogy a növényi étrend kedvezően befolyásolja a koleszterin szintet. Igény esetén keresek is néhányat.


"3) Azért futtattál ezelőtt az eszmefuttatás előtt egy google keresést? Lehet, hogy a Schwab annyival előtted jár, hogy ilyeneket olvasgat: [link]

??? És te elolvastad a cikket, amit küldtél? Csak mert szó nincs benne a szénhidrátokról. Pont hogy a nyugati high fat diétát ekézi egy patkány vizsálat során.

2021. ápr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Bélflóra befolyásolja a koleszterinszintet, erről szól a cikk. Amit megeszünk, az meg a bélflórát befolyásolja, vagy már ezt is bizonygatni kell?

Egyébként Schwab pont a vegánsággal kapcsolatban nyilatkozott a koleszterinről: [link]

2021. ápr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!