Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van itt olyan, aki kb. mindent...

Van itt olyan, aki kb. mindent eszik és alig figyel a kajára?

Figyelt kérdés
Mégis jól néz ki? Ismerek ilyen embereket, mindent megesznek, zsíros ételeket és pörköltet is, alkoholt is isznak, viszont keményen edzenek és emiatt izmosak, szálkásak. Nincs rajtuk felesleg. Most akkor hogy van ez? Mert mindenhol a kajàlást erőltetik, hogy arra kell legjobban figyelni.
2021. máj. 2. 19:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
A családom tagjai mindent esznek, nem edzenek, nem kövérek és nem is betegek.Van köztük 86 éves és 21 is.
2021. máj. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Metionin ***** válasza:
53%
Van, olyan tekintetben hogy ehetnék bármit és nem hízok, én is ilyen vagyok meg apai ágon majdnem minden rokonom. Izom viszont nem terem csak úgy az emberre, azért edzeni kell. Az egészséges kaja ettől függetlenül hosszabb távon jobbat tesz a szervezetnek.
2021. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, de ők izmosak is, nyilván az edzéstől, viszont a kaja nem játszik ebben. Szóval így is lehet? Bevallom én se hízok, egyedül a hasam problémás, de nekem nem elég ha csak edzek, viszont nem szeretnék diétázni, a vegán meg biokajakat nem bírom.
2021. máj. 2. 19:32
 4/14 Metionin ***** válasza:
72%
Szerintem nem kell vega meg bio cuccot enni. Elég odafigyelni arra hogy ne sok zsíros ételt és gyorskaját fogyassz. Én se viszem túlzásba, annyi hogy laktózérzékeny vagyok és erre figyelek meg disznót nem nagyon eszek mert nem szeretem. De pl. rizst sem mert utálom pedig az a tipik első kaja ami edzésről az ember eszébe jut.
2021. máj. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat is ismerek aki össze vissza eszik minden szirszart, tésztát, péksütit, csokit csipszet stb, és nem is mozog rendszeresen ülőmunka mellett sem. Max elmegy a boltba gyalog vásárolni heti egyszer és ennyi. Mégis normális a súlya. Sose volt túlsúlyos.
2021. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Vega és bio kaja, mi? Edukálódj még egy kicsit a témában.
2021. máj. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem szakértői véleményeket,hanem tapasztalatokat várok. Te meg írkálj inkább tanulmányokat, ne ide böfögj kéretlen sorokat.
2021. máj. 3. 01:42
 8/14 Metionin ***** válasza:
5. Az egy dolog de ruha nélkül valószínűleg skinny fat.
2021. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8. Az egy dolog, hogy nem rajzolódnak ki izmok, de ettől még jól néz ki. Láttam bikiniben is, Sima a bőre mindenhol, nem rücskös pl a narancsbőrtől meg ilyenek, teljesen normálisan néz ki. Nehezen lenne bárhol felesleg rajta. Mivel 180 centihez csak 65 kg.
2021. máj. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Csupán arra utaltam, hogy a saját érdekedben érdemes lenne tájékozódni kicsit. Sorry ha kicsit nyers voltam. Milyen bio és vegán kaját ettél, amit nem bírtál? A bio dolgokat engedd el, az egészséges életmódban semmi szükség rájuk. Olyan meg nincs, hogy valaki nem bírja a vegán kajákat. Mert a vegán kaja az kib@szott sok minden lehet. Ha megeszel egy banánt, az is vegán. De egy sima gombapörkölt is. Ja és a növényi étrend nagyon egészséges, de nem jelenti, hogy a vegyes étrend nem lehet az. A húst hússal, zsírt zsírral étrend persze nem az.


Visszakanyarodva a kérdésre, vannak akiknek gyorsabb az anyagcseréjük, ha még aktívan sportolnak is, akkor kevésbé kell figyelniük a kajára. Már ha csak a külső a lényeg. Attól hogy valaki szálkás, izmos, egy rossz étrend mellett odabent simán lehet egészségtelen. Nem csak a kocka has miatt kell egészségesen enni. Azt tudni kell, hogy a legtöbb ilyen ember anyagcseréje is belassul, ahogy öregszenek és nem mindig lesznek ám ilyen szárazak, főleg ha tényleg egészségtelen dolgokat esznek.

Tehát nem tudom pontosan milyen választ vársz, de egy egészséges étrend egyáltalán nem a bio/vegán/keto/paleo anyámkínjákon múlik. Diétázni, éhezni meg pláne nem szabad mellette. Ha pedig nem hízol könnyen, akkor ehetsz egészségtelenebbül, ha csak a külső számít. Viszont azért sem érdemes, mert ha hozzászoksz a szar kajákhoz, akkor később, ha esetleg a szervezet benyújtaná a számlát, sokkal nehezebb lesz átállni egészséges életmódra.

2021. máj. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!