Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A barátnőm koplalással akar...

A barátnőm koplalással akar fogyni, de még csak 14 éves. Egészséges ez? Ha nem hogy beszéljem le róla? Többi lent.

Figyelt kérdés
A barátnőm túlsúlyos. Sokat szendvedett ezzel, de végre elkezdte elfogadni a testét, aminek nagyon örültem. Eldöntötte hogy diétázik. (van egy betegsége ami miatt nehezebben fogy, azt hiszem valami pajzsmirigy nem nagyon beszél róla bocsi ha hülyeséget mondok). Szerintem nagyon rossz utat választott a fogyásra. Elkezdett koplalni, napi egyszer eszik, legtöbbször csak ebédel. Szerintem ez 14 évesen nem egészséges. Persze nem tudok erről olyan sokat, ha valaki tud írja meg. De hogyan győzzem meg hogy válasszon másik diétát? Próbáltam mások által írt cikkekből venni részleteket hogy mik a hátrányai miért nem egészséges stb. de nem veszi komolyan. Ha valaki tudna valami linket ami megbizható azt megköszönném. De valószínűleg csak akkor hagyná abba ha tudja hogy nem válik be, és nem törödik a következménnyekkel. Csak fogyni akar. Valakinek személyes tapasztalata alapján sikerült ilyen módon fogynia? Lettek következményei? Tudom nagyon sok kérdésem van de aggódóm érte és nagyon nem értek a témához. Minden választ nagyon megköszönök.

2021. máj. 10. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fogyás akkor következik be, ha több kalóriát éget el valaki mint amit bevisz. Ki lehet számolni a napi szükségletet, és pl. Yazio applikációban lehet vezetni hogy mit eszel aznap, és az mennyi kalória. A lényeg hogy ez a kalóriaszükségletnél kevesebb legyen mondjuk kb. 300 kalóriával.


A napi 1x étkezés rettentő egészségtelen, és amint abbahagyja valaki és elkezd úgy enni mint előtte, visszajönnek a kilók.

Hosszútávon csak az életmódváltás lesz eredményes, az időszakos diéta nem sokat ér.

2021. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Csinálhatja, az én tesóm is akkor kezdett koplalni, él és jól van. Azt nem tudom milyen diétát csinált, szerintem nem diéta volt, hanem életmód.
2021. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%

Visszajönnek a kilók. Ketogén étrend már sokakon segített.

Koplalás SOSEM.

2021. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Egy 14 évesnek ne ajánljunk már ketogén étrendet.
2021. máj. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
4 nem tudom mennyire túlsúlyos. Amúgy ja, ne is mondjunk semmit inkább.
2021. máj. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy mennyire túlsúlyos. Egy kockázatos étrend, amibe sok felnőtt is belebetegszik. Nem való gyereknek.


Mondjuk inkább azt, hogy egyen normálisan és ne koplaljon. Egyen sok zöldséget, gyümölcsöt, teljeskiörlésű gabonát, hüvelyest, húst. Tehát teljesértékű ételeket, a feldolgozottakat pedig kerülje.

2021. máj. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7%

6 ezzel az étrenddel egyetértek

de belebetegedni a ketóba, azzal nem :)

2021. máj. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!