Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Enyhülhet a laktózérzékenység?

Enyhülhet a laktózérzékenység?

Figyelt kérdés
Eddig komoly hasmenéssel járt ha netán elfelejtettem lactáz enzim tablettát bevenni evés előtt, mostanában pedig maximum puffadás jelentkezik. Ráldásul olykor a szokásos tabletta mennyiség fele is elég a mellékhatások kivédésére.
2021. máj. 14. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Enyhülhet igen:)
2021. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem fura, mert van hogy eszem x kaját enzimmel és mégis rosszul vagyok, van hogy ugyanazt eszem és mondjuk fele annyi enzimmel és akkor meg nem. Otthon főzött kajánál is előfordul meg pl. joghurtnál is (ugyanaz a márka, íz stb.).
2021. máj. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, nekem 17 evesen, 20 eve derült ki. Akkor borzasztó volt, zéró tolerancia. Később ha netán becsuszott valami hiba, nem haltam meg. Terhesség és szülés óta pedig még kevesebb a gond. Már hittem azt hogy meg is szűnt de azért azt nem. Ha a szervezet nem kap terhelést és megerősödik utana jobb lesz.
2021. máj. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg a genetikai eredetű idővel csak egyre rosszabb, viszont gyakran másodlagos a laktózintolerancia, tehát vékonybél kontamináció, bélfertőzés, antibiotikum szedés következménye, ami ha rendeződik, javul a helyzet.


A kilégzéses teszt csak azt mutatja, jelenleg fennáll-e a laktózérzékenység. Ha pozitív, érdemes a genetikai tesztet is elvégeztetni, mert abból kiderül, hogy egy életre szól-e, vagy valamilyen más betegség következménye (nem árt tudni...)

2021. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!